Mamed Khalidov wraca do klatki! "Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek"

Andreas Nicolaides
08.07.2019 11:40
Mamed Khalidov
fot. Foto Olimpik/REPORTER/EAST NEWS

Mamed Khalidov wraca z emerytury. Legendarny zawodnik MMA zapowiedział, że niebawem znów wejdzie do klatki. Przy okazji odniósł się do niedawnych oskarżeń, kiedy to został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych i usłyszał 11 zarzutów - dotyczących m.in. paserstwa luksusowych samochodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Khalidov w poniedziałek rano zamieścił na swoim profilu na Facebooku oświadczenie, w którym poinformował, że znów zawalczy w MMA. Duży wpływ na jego decyzję miała postawa kibiców, których wsparcie czuł przez ostatnie lata.

- Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek. Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wpierających mnie przez lata, a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce - czytamy we wpisie.

Mamed Khalidov wraca z emerytury

Khalidov odniósł się też do oskarżeń dotyczących m.in. paserstwa. - Jakiś czas temu próbowano pozbawić mnie dumy i godności, która jest dla mnie tak ważna, opierając argumenty na podstawie pomówień skompromitowanego byłego policjanta i oszusta zaślepionego chęcią zemsty o niejasnych korzeniach, który podstępnie wykorzystał moje zaufanie, a kiedy został podejrzany o liczne przestępstwa, postanowił moim kosztem poprawić swoją sytuację - czytamy.

Mamed Khalidov ogłosił zakończenie kariery w grudniu 2018 roku, po przegranej walce z Tomaszem Narkunem. Łącznie w swojej karierze stoczył aż 42 pojedynki w MMA. W KSW walczył od czerwca 2007 roku i stał się ikoną tej federacji. Był mistrzem KSW wagi półciężkiej, a następnie mistrzem kategorii średniej.

Mamed Khalidov: Kiedy kolejna walka?

Kiedy Khalidov wróci do klatki? Najbliższa gala KSW odbędzie się 14 września w Londynie. Niewykluczone, że Mameda zobaczymy już podczas tego wydarzenia - tym bardziej, że będzie to jubileuszowa, 50. gala KSW.

Kto walczy na KSW 50? KARTA WALK

RadioZET.pl/AN