Zamknij

Obrońca Mameda K. ujawnia kulisy zatrzymania: Był zaskoczony i zbulwersowany

Maciej Walasek
13.06.2019 13:52
Mamed K.
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Mamed K. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. W rozmowie ze Sportowymi Faktami, obrońca byłego zawodnika MMA zdradził, że 38-latek był zaskoczony całą sytuacją i złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mamed K. został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. W środę w katowickim wydziale PK usłyszał 11 zarzutów, dotyczących paserstwa samochodów, a także zlecenia podpalenia samochodu oraz naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów. Jak podawała w środę PK, podczas środowego przesłuchania K. złożył obszerne wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają ich treści. Według prokuratury Mamed K. usłyszał zarzuty dotyczące nabywania kradzionych lub przywłaszczonych samochodów pochodzących z Czech. Są wśród nich m.in. luksusowe pojazdy takie jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7. Łącznie jest to 8 samochodów różnych marek. Podejrzany usłyszał siedem zarzutów paserstwa samochodów oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa.

Mamed K. zatrzymany: Były zawodnik MMA nie przyznał się do winy

- Dotyczą paserstwa, zniszczenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia nietykalności. Łącznie jest ich 11 - potwierdził obrońca byłego zawodnika MMA, mecenas Wiktor Dega.

Mamed K. zatrzymany. Policja opublikowała film z aresztowania [WIDEO]

W rozmowie ze Sportowymi Faktami, adwokat zdradził, że jego klient złożył pełne wyjaśnienia i zapewnił, że chce wyjaśnić całą sprawę.

- Mój klient kategorycznie nie przyznał się do winy. Był zaskoczony całą sytuacją. Złożył obszerne wyjaśnienia. Odpowiadał na wszystkie pytania przesłuchującego. Zadeklarował również pełną otwartość i chęć wyjaśnienia sprawy - tłumaczył.

Mamed K.: Sąd nie uwzględnił wniosku o aresztowanie

Katowicki sąd rejonowy nie uwzględnił wniosku o aresztowanie byłego zawodnika mieszanych sztuk walki Mameda K. Prokuratura ma zastanowić się, czy zaskarżyć postanowienie do sądu okręgowego.

- Z całą pewnością mój klient i ja będziemy się domagać, by tę sprawę wyjaśnić do końca. Nie jest to komfortowa sytuacja dla mojego klienta. On jest przekonany, a ja w to głęboko wierzę, że w toku dalszego postępowania złożone przez niego zeznania znajdą pełne potwierdzenie w oczach sądu i zostanie on całkowicie oczyszczony z zarzutów - mówił Dega.

- Najlepszą odpowiedzią jest postawa mojego klienta, który był tym wszystkim zaskoczony, zbulwersowany i kategorycznie nie przyznał się do winy. Przedstawił też swoją wersję zdarzeń, w którą ja głęboko wierzę - zakończył.

Mamed K. zatrzymany. Coraz gorsza sytuacja byłego zawodnika MMA 

Mamedowi K. grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mamed K.: Były mistrz MMA

Mamed K. przyjechał do Polski w 2004 roku i zaczął startować w mieszanych sztukach walki, odnosząc w tej dyscyplinie wiele sukcesów. Był m.in. mistrzem Polski w MMA oraz międzynarodowym mistrzem świata KSW (Konfrontacji Sztuk Walki). Występował m.in. na ringach w USA i Japonii. Karierę sportową zakończył w grudniu 2018 r.

RadioZET.pl/PAP, sportowefakty.pl/MW