Zamknij

Nie żyje Maksim Dadaszew. Bokser zmarł wskutek obrażeń po walce

Marek Garus
23.07.2019 19:10
Dadaszew
fot. AP/Associated Press/East News

Maksim Dadaszew, 28-letni rosyjski bokser, zmarł we wtorek w szpitalu na skutek obrażeń odniesionych w piątkowej walce z Subrielem Matiasem. Dadaszew przyjął na siebie niecałe 300 ciosów i przegrał po poddaniu walki przez trenera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Maksim Dadaszew (13-1, 11 KO) po przegranej piątkowej walce z Subrielem Matiasem (14-0, 14 KO) trafił do szpitala w stanie Maryland (USA), gdzie przeszedł dwugodzinną operację wycięcia krwiaka mózgu, a następnie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety, obrażenia boksera okazały się zbyt ciężkie. We wtorek zaczęła się toczyć walka o życie zawodnika, którą Dadaszew ostatecznie przegrał. O śmierci pięściarza poinformowały Russian Today oraz agencja TASS.

Maksim Dadaszew nie żyje. Zmarł na skutek obrażeń odniesionych w walce z Subrielem Matiasem

Rosjanin, w przypadku zwycięstwa w walce z Matiasem, miał walczyć o mistrzostwo świata IBF wagi super lekkiej, jednak pojedynek z Portorykańczykiem okazał się najbardziej opłakanym w skutkach starciem tragicznie zmarłego zawodnika. Niecałe 300 ciosów, które wyprowadził rywal na ciało i głowę Dadaszewa, spowodowały zbyt duże zmiany w mózgu rosyjskiego boksera, których nie udało się już lekarzom odwrócić.

Zobacz także

Śmierć Maksima Dadaszewa wydaje się być o tyle dramatyczna, iż trener Rosjanina w zasadzie błagał swojego podopiecznego, by ten poddał walkę. Od 6. rundy szkoleniowiec krzyczał do swojego zawodnika, by złożył broń i uznał zwycięstwo Matiasa, jednak bezskutecznie. Dopiero po zakończeniu 11. rundy, trener rzucił na ring biały ręcznik, samemu poddając Dadaszewa. Po zakończonej walce Rosjanin natychmiast trafił pod opiekę lekarzy, choć już wtedy wiadomo było, że pięściarz jest w niezwykle ciężkim stanie. - Wierzę, że wyjdzie z tego. Jest niesamowitym wojownikiem - mówił po walce Matias, rywal Rosjanina.

Dadaszew zmarł w wieku zaledwie 28 lat.

RadioZET.pl/sport.pl, polsatsport.pl/MG