Zamknij

"Kilka ciosów nożem w brzuch". Były rywal Chalidowa zamordowany

24.01.2022 07:58
Maiquel Falcao nie żyje
fot. Karolina Misztal/REPORTER/EastNews

Maiquel Falcao nie żyje. Były rywal Mameda Chalidowa został zasztyletowany przed jednym z barów w rodzinnym mieście Pelotas w Brazylii. Miał 40 lat.

Maiquel Falcao trzy razy wystąpił na galach KSW, a swoją przygodę z tą organizacją zakończył bilansem 1-2. W debiucie na gali KSW 27 w 2014 roku przegrał w pierwszej rundzie przez poddanie z Mamedem Chalidowem. Następnie na wydarzeniach oznaczonych numerami 32 i 33 pokonał Bretta Coopera i uległ Azizowi Karaoglu.

Ponadto stoczył jedną zwycięską walkę w UFC z Geraldem Harrisem i wygrał turniej Bellatora w wadze średniej. W obu przypadkach został zwolniony ze względu na problemy z prawem. Kontrakt z najpotężniejszą organizacją MMA na świecie stracił po tym, jak wyszło na jaw, że w przeszłości był aresztowany za rzekomą napaść na kobietę przed jednym z nocnych klubów. Z Bellatora został usunięty z uwagi na podobne przewinienie - napad na kobietę na stacji benzynowej.

Maiquel Falcao nie żyje

W niedzielę nad ranem czasu miejscowego Maiquel Falcao został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. 40-latek otrzymał kilka ciosów nożem w brzuch i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Lekarzom nie udało się go uratować. Motywy działania napastnika nie są znany i nie wiadomo, czy mają związek z przeszłością zawodnika.

W ciągu 20-letniej kariery "Big Rig" wygrał 40 walk, a przegrał 20.

RadioZET.pl/mmafighting.com