Zamknij

MŚ w zapasach: Medal mamy już na pewno. Gadżijew powalczy we wtorek o złoto

04.10.2021 21:47
Magomedmurad Gadżijew
fot. Kadir Caliskan via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Reprezentant Polski Magomedmurad Gadżijew już na pewno przyjedzie z mistrzostw świata w zapasach z medalem. Urodzony w Dagestanie 33-letni zawodnik powalczy w finale o złoto z Kirgistańczykiem Ernazarem Akmatalijewem.

  1. MŚ w zapasach: Medal mamy już na pewno. Gadżijew powalczy we wtorek o złoto
  2. Magomedmurad Gadżijew: Sukcesy i dokonania

Magomedmurad Gadżijew stanie we wtorek w Oslo do pojedynku o złoty medal mistrzostw świata w zapasach w kategorii 70 kg w stylu wolnym. Rywalem zawodnika AKS Piotrków Trybunalski będzie Ernazar Akmatalijew z Kirgistanu.

Gadżijew w kwalifikacjach pokonał Brytyjczyka Nicolae Cojocaru 9:0, a w 1/8 finału jego wyższość uznać musiał Chilijczyk Carlos Eduardo Romero Millaqueo przegrywając 4:15.

MŚ w zapasach: Medal mamy już na pewno. Gadżijew powalczy we wtorek o złoto

W ćwierćfinale Gadżijew zwyciężył Gruzina Zurabiego Iakobiszwilego 9:5, a w półfinale Turana Bajramowa z Azerbejdżanu 4:2.

Finałowy rywal Gadżijewa w półfinale pokonał Rosjanina Jewgienija Żerbajewa 9:5.

Pochodzący z Dagestanu 33-letni Gadżijew, już dwa razy stanął na podium czempionatu globu. Z Paryża w 2017 roku przywiózł srebrny medal, a z Nursułtanu w 2019 brązowy.

Magomedmurad Gadżijew: Sukcesy i dokonania

W kolekcji ma także pięć medali mistrzostw Europy: dwa złote (Rzym 2020 i Ryga 2016), dwa srebrne (Nowy Sad 2017 oraz Novy Sad 2017) i jeden brązowy (Bukareszt 2019).

Drugi z polskich wolniaków, który wystąpił w poniedziałek, Radosław Baran (WZS WKS Grunwald Poznań) zakończył start w 1/8 finału kategorii 97 kg.

Polak w kwalifikacjach wygrał z Ahmedem Batajewem (Bułgaria) 4:2, a w kolejnej walce przegrał z Magomedgadżim Nurovem (Macedonia Północna) 1:3.

RadioZET.pl/PAP