Zamknij

Amatorskie mistrzostwa świata w MMA: Szczegóły imprezy [DATA, KADRA POLSKI]

06.11.2019 10:47
MŚ w MMA
fot. Artur Zawadzki/REPORTER /EastNews

Mistrzostw świata w MMA w Bahrajnie. Sprawdź, kiedy odbędzie się impreza, kto może wziąć udział i w jakim składzie wystąpi reprezentacja Polski. Czym są MŚ w MMA? DATA, SKŁAD POLSKI - szczegóły mistrzostw świata w MMA.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzostw świata 2019 w MMA po raz pierwszy odbyły się w 2014 roku za sprawą starań powołanej dwa lata wcześniej Międzynarodowej Federacji MMA (IMMAF). Trzy pierwsze edycje odbyły się w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych, a od 2017 roku zawodnicy rywalizują w Bahrajnie.

Zobacz także

MŚ w MMA - kto może wziąć udział?

W MŚ w MMA występują amatorzy wyłonieni podczas krajowych eliminacji. Tegoroczne zmagania będą historyczne dla Polski, która po raz pierwszy wystawi swoją kadrę - zarówno seniorów, jak i juniorów.

– Jesteśmy dumni, że pierwszy raz w sześcioletniej historii Mistrzostw Świata w MMA organizowanych przez IMMAF, na zawody wysłana zostanie polska kadra składająca się z wyłonionych w eliminacjach zawodników. Również po raz pierwszy, zawodnicy będą mieli profesjonalną opiekę ze strony towarzyszących im trenerów. Stowarzyszenie nie chciało być jedynie organizacją chwalącą się osiągnięciami zawodników, którzy na własną rękę i za własne pieniądze wyruszają zdobywać medale. Pozyskaliśmy sponsorów, dzięki którym średnie dofinansowanie w przeliczeniu na każdego reprezentanta wyniosło 75 procent. Każdy zawodnik będzie miał zatem zagwarantowaną podróż, ubezpieczenie, wpisowe, profesjonalną odzież, itp. – mówi Martin Lewandowski, Prezes Stowarzyszenia MMA POLSKA i współwłaściciel największej organizacji MMA w kraju, KSW.

MŚ w MMA: SKŁAD POLSKI - na co stać biało-czerwonych?

Polacy pojadą do Bahrajnu w siedmioosobowym składzie i jak zapewnia Lewandowski, każdego z zawodników stać na krążek. - Chciałbym minimum trzech medali. Patrząc po dotychczasowych dokonaniach to Eryk Walecki i Magda Czaban wysuwają się na przód, by je zdobyć. Ale będę powtarzał, że wyselekcjonowaliśmy bardzo mocną ekipę i każdy z nich może zaskoczyć - ocenił.

Seniorzy:

Paulina Giemza – waga musza 56,7 kg (125 lbs)
Klaudia Syguła – waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs)
Eryk Walecki – waga lekka 70,3 kg (155 lbs)
Szymon Roicki – waga średnia 83,9 kg (185 lbs)

Juniorzy:

Magdalena Czaban – waga atomowa 47,6 kg (105 lbs)
Emil Piątek – waga lekka 70,3 kg (155 lbs)
Błażej Romanowski – waga ciężka 120,2 kg (265 lbs)

MŚ 2019 w MMA: DATA - kiedy odbędzie się impreza?

Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA 2019 w Bahrajnie odbędą się w dniach 10-16 listopada.

RadioZET.pl/mma.pl/Przegląd Sportowy