Zamknij

Gala Marcina Najmana zostanie zbojkotowana? Pierwsze insytucje już się wycofują

10.01.2022 22:31
MMA VIP 4. Gala Marcina Najmana zostanie zbojkotowana
fot. MARZENA BUGALA POLSKA PRESS/Polska Press/East News

MMA VIP nie odbędzie się w hali miejskiej w Kielcach – potwierdził radny tego miasta, Marcin Stępniewski. Impreza organizowana przez Marcina Najmana jest bojkotowana z powodu współpracy, którą były bokser nawiązał z szefem gangu Andrzejem Zielińskim.

MMA VIP pierwotnie miała się odbyć w hali w Kielcach. Organizatorzy będą musieli poszukać innego miejsca, bo, jak poinformował radny miejski Marcin Stępniewski, władze miasta przez ostatnie wydarzenia wycofały się ze współpracy z Marcinem Najmanem.

Umowa urzędu z organizatorami MMA VIP miała zostać podpisana w tym tygodniu. Plany władz Kielc zmieniła konferencja, która odbyła się w sobotę 8 stycznia. Marcin Najman (mąż właścicielki gali MMA VIP) zaprezentował na niej osobę nowego szefa federacji – Andrzeja Zielińskiego. To były gangster, wielokrotnie skazywany za różne przestępstwa, w tym za kierowanie gangiem pruszkowskim.

MMA-VIP nie odbędzie się w Kielcach? "Umowa nie była zawarta"

Najman został ostro skrytykowany za wybór szefa federacji, a współpracujące z nimi urzędy i instytucje pod presją mediów i internautów zaczęły się wycofywać. Chodzi m.in. o urząd miasta w Kielcach, który miał wynająć halę organizatorom MMA-VIP.

"Oficjalne stanowisko władz Kielc jest takie, że wydarzenie nie odbędzie się w obiektach miejskich, umowa nie była zawarta, a więc nie ma decyzji o odwołaniu eventu. Gdyby nie rozgłos to umowa zostałaby zawarta w tym tygodniu" – napisał na Twitterze kielecki radny, Marcin Stępniewski.

RadioZET.pl/PAB