Zamknij

HIGH League: Była mistrzyni świata w boksie rywalką Lil Masti

12.07.2021 17:28
Lil Masti vs Brodnicka
fot. HIGH League/Materiały prasowe

Lil Masti vs Brodnicka na gali HIGH League. Organizacja Malika Montany ogłosiła kolejne hitowe zestawienie premierowej gali. Aniela "Lil Masti" Bogusz zmierzy się z była mistrzynią świata w boksie zawodowym Ewą Brodnicką.

  • Gala HIGH League odbędzie się 28 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie
  • W jednym z pojedynków Aniela "Lil Masti" Bogusz zmierzy się z byłą mistrzynią świata w boksie Ewą Brodnicką
  • W walce wieczoru zaprezentują się influencerki Lexy Champlin vs Natsu

Starcie Lil Masti vs Brodnicka HIGH League szumnie zapowiada jako próbę powielenia formatu znanego z walki Floyda Mayweathera Juniora z youtuberem i aktorem Loganem Paulem. "Pojedynek gwiazd sportu i showbiznesu pora odwzorować w Polsce!" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Walka Lil Masti vs Brodnicka odbędzie w formule MMA, a tu bardziej doświadczona jest Aniela Bogusz. Ma za sobą dwie zwycięskie konfrontacje - z Martą „Linkimaster” Linkiewicz i z Adrianną „Flychanelle” Śledź. Była mistrzyni świata w boksie zawodowym na gali HIGH League zadebiutuje w mieszanych sztukach walki.

Lil Masti vs Brodnika na HIGH League

"37-latka zapisała się na zawsze w kartach polskiego boksu zawodowego i osiągnęła w nim praktycznie wszystko. Najpierw zdobyła pas mistrzyni Europy EBU w kategorii lekkiej, a następnie mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej. Wygrała dziewiętnaście walk z rzędu, w tym pięć o statusie mistrzowskim. Pas WBO dzierżyła przez ponad dwa i pół roku. Brodnicka swoją dominację w polskim boksie udowodniła w 2015 roku - w bezpośrednim starciu wypunktowała Ewę Piątkowską. Bilans »Kleo« w pięściarstwie to 20 wygranych (2 przez nokaut) i tylko jedna porażka. Boxrec klasyfikuje ją jako siódmą zawodniczkę na świecie w wadze super piórkowej"  - przypomina organizacja Mailka Montany.

W walce wieczoru gali HIGH League, która odbędzie się 28 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie, zmierzą się debiutujące w MMA najsłynniejsze polskie influencerki, Lexy Chaplin (0-0) i Natalia „Natsu” Karczmarczyk (0-0). Karta walk pierwszej gali HIGH League nie jest jeszcze pełna. W klatce zobaczymy m.in. Piotra „czuuX" Czupryna i Gabriela Tadeusza „Cesarza Narcyza” Bystrzyckiego.

RadioZET.pl/HIGH League