Legendarny bokser poważnie chory. Cierpi na raka prostaty

03.01.2020 22:54
Leon Spinks
fot. AP/East News

Leon Spinks jest poważnie chory. Legendarny amerykański bokser cierpi na raka prostaty. Do szpitala trafił już w grudniu 2019 roku, ale dopiero teraz rodzina poinformowała o jego chorobie

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Leon Spinks trafił w poważnym stanie do szpitala w Las Vegas na początku grudnia 2019 roku. 66-letni były pięściarz wrócił już do domu, ale jego rodzina poinformowała, że Amerykanin cierpi na raka prostaty, który, co więcej, rozprzestrzenił się na pęcherz moczowy. Jego choroba została zdiagnozowana w maju.

Rak prostaty to „męski” nowotwór. Jakie objawy wskazują na raka stercza?

Leon Spinks poważnie chory. Legendarny bokser cierpi na raka prostaty

- Przed nami długa droga i wiele pracy. Ale jesteśmy zdeterminowani, aby mistrz do nas wrócił - powiedziała żona Spinksa, Brenda, na łamach "USA TODAY Sports".

Spinks jest byłym mistrzem świata w wadze ciężkiej. Tytuł wywalczył w lutym 1978 roku, pokonując w finale na punkty słynnego Muhammada Aliego. Amerykanin zgarnął wówczas pasy federacji WBC i WBA i sprawił jedną z największych sensacji w historii zawodowego boksu.

Kilka miesięcy później doszło do rewanżu między oboma pięściarzami. Tym razem na dystansie 15 rund lepszy okazał się Ali, lecz to nie przeszkodziło Spinksowi w owocnym kontynuowaniu kariery aż do 1995 roku. Jego łączny bilans wynosi 26 zwycięstw, 17 porażek i trzy remisy.

Dla polskich kibiców 66-letni dziś Amerykanin znany jest jeszcze z jednego wydarzenia. W 1976 roku zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Montrealu, wcześniej pokonawszy w półfinale pięściarza z Polski - Janusza Gortata.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/USA Today Sports