Krzysztof Głowacki zrewanżuje się Briedisowi. Świetne wieści dla pięściarza

26.10.2019 14:36
Krzysztof Głowacki
fot. Shutterstock

Krzysztof Głowacki będzie miał okazję do rewanżu z Mairisem Briedisem. Czerwcowa walka odbyła się w cieniu skandalicznego zachowania Łotysza i kuriozalnego zachowania sędziego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Głowacki w czerwcu tego roku stanął w ringu z Mairisem Briedisem. Górą w pojedynku był Łotysz, ale w czasie walki nie zabrakło skandalicznych sytuacji. Najpierw 34-latek uderzył Polaka łokciem, a ten runął na deski. Kiedy reprezentant Polski próbował wrócić do walki, Briedis rzucił się na oszołomionego „Główkę” i uderzał go kilka sekund po gongu. Po walce sędzia wyjaśniał, że nie usłyszał dźwięku oznajmiającego zakończenia rundy.

Promotor Briedisa przekonywał, że wina leży wyłącznie po stronie arbitra i że Polacy nie powinni składać protestu. Niemniej jednak reprezentujący Głowackiego, Andrzej Wasilewski złożył wniosek do federacji WBO, ale niewiele osób wierzyło w jego pozytywne rozpatrzenie.

Ostatecznie na konwencji w Meksyku podjęto decyzję o ponownym przeprowadzeniu walki Głowacki – Briedis. W związku z tym wstrzymano pojedynek Łotysza z Yunierem Dorticosem WBSS w kategorii junior ciężkiej. Na tę chwilę nie wiadomo czy wcześniejsza walka Polaka zostanie uznana za nieodbytą.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl, Twitter