Zamknij

Krzysztof Głowacki żąda rewanżu z Mairisem Briedisem

Krzysztof Sobczak
17.06.2019 10:50
Głowacki vs Briedis
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Krzysztof Głowacki chce rewanżu z Mairisem Briedisem. Podczas ich pierwszego starcia w Rydze doszło do wielu skandalicznych momentów, wskutek których Polak został znokautowany w trzeciej rundzie.

Zagłosuj

Czy walka Głowacki vs Briedis powinna zostać powtórzona?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Uderzenie łokciem, knock-down po gongu i wtargnięcie trenera Łotysza na ring - to wszystko miało miejsce podczas sobotniego starcia Głowacki vs Briedis, którego stawką był pas federacji WBO oraz awans do finału World Boxing Super Series. Po walce przeszczęśliwy lokalny bohater dolał jeszcze oliwy do ognia przyznając bez ogródek, że celowo trafił Polaka łokciem,  a później zadawał kolejne ciosy mimo faktu, że - w przeciwieństwie do sędziego, który miał obowiązek zakończyć rundę - słyszał gong.

Głowacki vs Briedis: Polak chce rewanżu

Wybuchł skandal, zapowiedziano oficjalne protesty, ale niewielu ma nadzieję na pozytywne ich rozpatrzenie. W rozmowie z Kamilem Wolnickim z "Przeglądu Sportowego" Głowacki przyznał, że nie zależy mu już na zwycięstwie w WBSS, ale żąda rewanżu z Briedisem. - Nie będę miał żadnych pretensji do Briedisa, jeśli wygra cały turniej World Boxing Super Series, a później da mi rewanż. Chcę go bardzo, potrzebuję to wszystko wyjaśnić, bo po tej walce niczego nie wiadomo - przyznał polski pięściarz.

Głowacki dokładnie opisał sytuację z uderzeniem łokciem przez rywala. Wcześniej to Polak przewinił trafiając rywala w tył głowy, ale takie sytuacją wynikają z ferworu walki, a nie intencjonalnego działania. - Po tym uderzeniu łokciem przez Briedisa było mi bardzo trudno. Między rundami strasznie piszczało mi w uszach, a później już nie pamiętam, co się działo. Szczęka zresztą ciągle mnie boli jak cholera - ocenił.

- Na pewno to był ważny moment tej walki. Po faulu nie doszedłem do siebie. Po gongu poszedłem do narożnika, widziałem, że trener do mnie mówi, ale w ogóle go nie słyszałem. Ciągle huczało mi w uszach, nie mogłem się skupić - dodał.

Głowacki vs Briedis: WBO powtórzy walkę?

Nie wiadomo, jak na wszystkie protesty zareaguje federacja WBO. Teoretycznie może nakazać powtórzenie walki, jednak w praktyce bardzo rzadko się zdarza, by podważać decyzje sędziego ringowego, a on nie widział żadnych uchybień podczas tego pojedynku.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS