Zamknij

Krzysztof Włodarczyk zakażony koronawirusem. Zdradził, jakie ma objawy

16.11.2020 18:57
Krzysztof Włodarczyk zakażony koronawirusem
fot. Pawel Murzyn/East News

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Były mistrz świata federacji bokserskich WBC i IBF jest obecnie pretendentem do walki o mistrzostwo Europy w wadze junior ciężkiej (EBU).

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk został wyznaczony przez Europejską Unię Boksu (EBU) do walki o mistrzostwo Starego Kontynentu. Do pojedynku z broniącym tytułu Irlandczykiem Tommy’m McCarthy’m ma dojść w lutym lub marcu przyszłego roku. Na razie jednak Polak toczy inną walką - z chorobą COVID-19.

- Nie czuję dotkliwych objawów. Po prostu nie mam smaku i węchu. Przez trzy dni byłem obolały i towarzyszył temu ból głowy oraz stan podgorączkowy. Bolały mnie nawet powieki. W poniedziałek zdecydowałem się poddać testowi i jego wynik jest pozytywny - przekazał PAP Włodarczyk.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - ostania walka

39-letni Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) ostatni pojedynek stoczył 30 listopada ubiegłego roku. Pokonał wówczas na punkty Gabończyka Taylora Mabikę. Młodszy o dziewięć lat McCarthy (17-2, 8 KO) wakujący pas EBU wywalczył dwa tygodnie temu.

RadioZET.pl/PAP