Zamknij

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk chce walczyć ze Szpilką. Kibiców czeka hitowa walka?

Maciej Walasek
09.02.2019 21:31
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk
fot. PAP/EPA

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk w programie Ring TVP Sport zdradził, że chce stanąć w ringu z Arturem Szpilką. Pięściarz uważa, że ten pojedynek raz na zawsze skończyłby ze słowną wymianą zdań, jaka od lat ma miejsce pomiędzy zawodnikami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk był gościem programu Ring TVP Sport. W trakcie rozmowy pojawił się temat walki z Arturem Szpilką. W 2015 roku między zawodnikami doszło do bójki na sali treningowej. Jednak „Diablo” jest przekonany, że w oficjalnym pojedynku byłby zwycięzcą.

Zobacz także

- Naprawdę nie głaszczę z lewej ręki i mogą się o tym przekonać zawodnicy, którzy ze mną boksowali. Jeśli cios wejdzie, to bez różnicy czy trafię go w czoło czy w brodę. Jestem przekonany, że wygrałbym tę walkę. Uwierzcie mi, to byłby Włodarczyk, który w ringu szuka dobrego strzału, by zakończyć walkę. Oczywiście, nie nastawiałbym się wyłącznie na nokaut - zaznaczył pięściarz.

W jednym z wywiadów Szpilka stwierdził, że 37-latek „trzęsie portkami”, kiedy myśli o bezpośredniej walce z nim. Jednak Włodarczyk podkreślił, że jest inaczej.

– Nie chcę się zniżać do pewnego poziomu. Mówi, że "trzęsę portkami"? Poczekajcie... Dwie walki z Mollo i cztery razy na glebie. Ciężki nokaut z Wilderem. Ktoś inny dotyka jego brodę i on znowu pada. Kownacki w ringu go ośmieszył, a Szpilka jeszcze się "sadzi", zamiast ukłonić się grzecznie i przeprosić? Przepraszam, niech zdobędzie jakikolwiek pasek od spodni i niech wtedy więcej szczeka w mediach?

W najbliższym czasie „Diablo” będzie walczył 23 marca podczas gali Knockout Boxing Night w Łomży. Tam jego rywalem ma być Nigeryjczyk Lateef Kayode.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/MW