Zamknij

Adam Kownacki w walce wieczoru gali w Nowym Jorku. Jego rywalem Arreola

Krzysztof Sobczak
06.06.2019 13:25
Adam Kownacki vs Chris Arreola
fot. Wojciech KUBIK/East News

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Amerykanin Chris Arreola będzie rywalem Adama Kownackiego w głównej walce gali organizowanej 3 sierpnia w Nowym Jorku - poinformowali w mediach społecznościowych obaj pięściarze.

Zagłosuj

Kto wygra walkę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Kilka dni temu w wywiadzie dla Kownacki pytany o najbliższe wyzwania sportowe, odpowiedział: - Kilka razy coś było na rzeczy, ale nie lubię mówić o szczegółach zbyt wcześnie, bo plany się zmieniają. Chociaż moje akurat są takie same - chcę trenować, boksować i wygrywać. Moim celem w życiu jest bycie pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej i mam nadzieję, że w najbliższym czasie to osiągnę. Nie mogę się doczekać powrotu do ringu, za którym już naprawdę się stęskniłem.

Kownacki vs Arreola na gali w Nowym Jorku

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych 30-letni Kownacki jest niepokonany na zawodowych ringach, wygrał wszystkie 19 pojedynków, w tym 15 przed czasem.

38-letni Arreola ma na koncie 38 zwycięstw, pięć porażek i remis. Trzykrotnie bez powodzenia boksował o pas mistrza świata WBC. W 2009 roku przegrał z Ukraińcem Witalijem Kliczką, w 2014 lepszy okazał się Kanadyjczyk Bermane Stiverne, a w 2016 doznał porażki w walce z rodakiem Deontayem Wilderem.

W 2010 roku Tomasz Adamek, były czempion kategorii półciężkiej oraz junior ciężkiej, wygrał niejednogłośnie na punkty z Arreolą.

RadioZET.pl/PAP/KS