Zamknij

Kownacki - Helenius: GODZINA. Kiedy i o której godzinie walka? DATA

09.10.2021 23:00
Kownacki - Helenius GODZINA Kiedy i o której godzinie walka DATA
fot. Wojciech KUBIK/East News

Kownacki - Helenius GODZINA: Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się rewanż Polaka z fińskim bokserem. DATA walki Adam Kownacki - Robert Helenius. Kiedy dojdzie do drugiego pojedynku obu pięściarzy? Wszystkie informacje na sport.radiozet.pl.

  1. Kownacki vs Helenius: Kiedy i o której godzinie?
  2. Walka Kownacki - Helenius: DATA, GODZINA

Adam Kownacki i Robert Helenius zmierzą się po raz drugi. Pojedynek z fińskim pięściarzem to dla Polaka „być albo nie być” w boksie. Jeśli Kownacki przegra przestanie liczyć się w wadze ciężkiej. Fiński pięściarz pokonał Polaka w marcu ubiegłego roku.

Popularny “Babyface” słynie z otwartego i efektownego stylu walki. To jednak przypłacił pierwszą w zawodowej karierze porażką, kiedy to Helenius znokautował go w Nowym Jorku w czwartej rundzie. - Pierwszą walkę wygrywałem, ale byłem naiwny. Za bardzo się napaliłem i zbyt szybko chciałem go znokautować. Wydawało mi się, że jestem bliski zwycięstwa, ale rywal dobrze mnie trafił. Jeżeli wygram w dobrym stylu, to otworzą się dla mnie drzwi do wielkiego boksu. Teraz będę bardziej cierpliwy – mówił PAP Kownacki przed wylotem do Las Vegas.

Kownacki vs Helenius: Kiedy i o której godzinie?

Polak pozostaje faworytem, ale wielu komentatorów dziwi się, że przed rewanżem z Finem nie stoczył pojedynku z łatwiejszym przeciwnikiem.

- Menedżer odradzał mi ten pojedynek z Heleniusem. Proponował mi łatwiejszego rywala na przetarcie. Nie dążyłem do walki z Finem, aby dostać po głowie. Jeżeli nie będę w stanie wygrać z Robertem, to jeszcze ciężej będzie pokonać mistrzów i pięściarzy z czołówki – podkreślał Kownacki.

Deontay Wilder - Tyson Fury: Transmisja. Gdzie obejrzeć walkę w TV i online?

Co ważne, ewentualne zwycięstwo nie zapewni Kownackiemu powrotu do czołówki wagi ciężkiej. - Robię to dla siebie. Chcę wiedzieć, w jakim miejscu jestem. Jeżeli nie będę mógł pokonać Heleniusa, to będę musiał usiąść z żoną oraz rodziną i przedyskutować co dalej – mówił “Babyfacy”.

Walka Kownacki - Helenius: DATA, GODZINA

Walka Adam Kownacki - Robert Helenius odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (9-10 października). Będzie to drugi pojedynek na gali, podczas której walczy także Tyson Fury i Deontay Wilder. 

  • Tyson Fury vs.Deontay Wilder
  • Efe Ajagba vs. Frank Sánchez
  • Robert Helenius vs. Adam Kownacki
  • Jared Anderson vs. Vladimir Tereshkin

Gala Fury - Wilder 3 rozpocznie się ok. godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę. Walka Heleniusa z Polakiem będzie drugim pojedynkiem w karcie. 

RadioZET.pl/PAP/Marcin Cholewiński/mach/ krys/