Zamknij

Kołecki o Jurkowskim: Mam stanąć na baczność do walki z Łukaszkiem?

19.05.2021 08:55
Szymon Kołecki
fot. YouTube/KSW

Szymon Kołecki zabrał głos przed walką wieczoru gali KSW 61: Łukasz Jurkowski - Mariusz Pudzianowski. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów w krytycznych słowach odniósł się do "Jurasa". Obaj panowie od dawna są w konflikcie.

Federacja KSW zaprezentowała trailer przed starciem  Pudzianowski vs Jurkowski. Oprócz bohaterów walki pojawia się w nim właśnie Kołecki. Utytułowany sztangista kilkukrotnie już miał walczyć z "Jurasem", ale z wielu powodów pojedynek przekładano i finalnie nigdy do niego nie doszło. - Sytuacja jest dosyć transparentna. Rozumiem, co się wylało, jak zrezygnowałem z walki z Kołeckim. Potem nasze zestawienie znów nie doszło do skutku, bo przez kontuzję wypadł Szymon. On miał swoją szansę z Mariuszem, teraz mam ją ja - powiedział Jurkowski.

Przypomnijmy, że Kołecki walczył z Pudzianowskim w marcu 2019 roku i wygrał przez TKO w pierwszej rundzie. - Łukasz Jurkowski w dzisiejszej formie i ze swoim trybem życia absolutnie nie ma szans, by wygrać z Mariuszem. To Mariuszowi będę kibicował - zapowiada Kołecki. W kolejnych pojedynkach zmierzył się jeszcze z Damianem Janikowskim i Martinem Zawadą.

- Bardzo się cieszę, że mogłem zawalczyć z Martinem i nie musiałem czekać na "legendę" federacji KSW, Łukasza Jurkowskiego - podkreśla Kołecki.

Czy dojdzie do walki Jurkowski vs Kołecki na KSW?

Sam "Juras" nie ukrywa jednak, że do walki z Kołeckim chciałby jeszcze doprowadzić. - Jeśli wygram z Mariuszem, to ostatni pojedynek, jaki stoczę, będzie z Szymonem Kołeckim. I tyle. Teraz niech on czeka na mnie - mówi.

Co na to Kołecki? - Nie podoba mi się sytuacja, w której on zapowiada, że do walki ze mną musi dojść. Jurkowski nie jest zawodnikiem, który może sobie wybierać rywali. Może to robić Mamed Chalidow, ale nie Jurkowski. Nagle on się zdecyduje na walkę z Szymonem, to wszyscy mają stanąć na baczność i przygotowywać się do walki z Łukaszkiem? Absolutnie nie - podsumowuje.

Walka Jurkowski - Pudzianowski na gali KSW 61 odbędzie się już 5 czerwca. Relacja i wyniki live na sport.radiozet.pl.