Zamknij

Mamed Khalidov stanie do super walki z "Pudzianem"? "Jestem otwarty"

23.11.2020 16:53
Khalidov vs Pudzianowski
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Mamed Khalidov kontra Mariusz Pudzianowski w super walce w MMA? To możliwe. Legendarny zawodnik, który niedawno w efektownym stylu znokautował Scotta Askhama na gali KSW 55, jest gotowy podjąć się tego wyzwania. - Zawsze byłem otwarty na różne walki - powiedział w rozmowie z uwmfm.pl.

Mamed Khalidov 10 października na gali KSW 55 potrzebował zaledwie 36 sekund, by wysokim kopnięciem w głowę powalić Scotta Askhama. Tym samym zrewanżował się Anglikowi za porażkę z grudnia 2019 roku i po dwóch latach odzyskał mistrzowski pas w wadze średniej.

- Przez ostatnie pięć lat byłem w śpiączce. Spałem. Nie mogłem w sobie obudzić tego zawodnika, którym byłem wcześniej. Dzisiaj czuję, że wróciłem. Wrócił też głód. I chciałbym pokonywać kolejne szczyty. Jestem gotowy na kolejne wyzwanie. Mimo tego, że mam czterdzieści lat, czuję jakbym miał dwadzieścia - psychicznei i fizycznie - mówi w rozmowie z uwmfm.pl.

Khalidov vs Pudzianowski - czy taka walka jest możliwa?

Na razie nie wiadomo, kiedy Mamed stoczy kolejną walkę i kto będzie jego rywalem, ale pewne jest, że do niej dojdzie. Khalidov zapowiedział, że chce bronić pasa i udowodnić wszystkim, także sobie, iż 40-letni zawodnik jest w stanie wygrywać z innymi wielkimi fighterami. Na razie najgłośniej o Roberto Soldiciu albo... dopełnieniu trylogii ze Scottem Askhamem, bo na razie panowie wygrywali po jednym bezpośrednim starciu.

Niewykluczone, że w dalszej kolejności polscy fani obejrzą super walkę Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim albo Szymonem Kołeckim w wadze ciężkiej.

- Jeżeli będzie super walka, jeżeli coś takiego się nadarzy, ja jestem otwarty. Zawsze byłem otwarty na różne walki. Schodziłem w dół i szedłem w górę. Jestem gotów zawalczyć z każdym, nawet z ciężkim - przyznaje mistrz KSW, ale dodaje, że kluczowe będzie w tym aspekcie zainteresowanie kibiców.

RadioZET.pl/uwmfm.pl