Zamknij

Khabib Nurmagomedov po raz pierwszy o śmierci ojca: "Będę tęsknić"

23.07.2020 10:09
Khabib Nurmagomedov po raz pierwszy o śmierci ojca
fot. Khabib Nurmagomedov/Instagram

Khabib Nurmagomedov, mistrz federacji UFC w wadze lekkiej, zamieścił pierwszy wpis w mediach społecznościowych po śmierci ojca i trenera Abdulmanapa Nurmagomedova. Zawodnik w poruszających słowach pożegnał bliską sobie osobę.

Abdulmanap Nurmagomedov zmarł na początku lipca. Wskutek powikłań po koronawirusie doznał zawału serca i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarzom nie udało się go uratować.

- Udało im się wyleczyć jego serce, ale nie mózg, więc nie wyszedł ze śpiączki. Sytuacja była zbyt poważna, było już za późno. Lekarze zrobili wszystko, co mogli - mówił wówczas przyjaciel rodziny Ramazan Rabadanov w rozmowie z rt.com.

Khabib odniósł się do śmierci ojca

Khabib Nurmagomedov był bardzo zżyty z ojcem. Oprócz więzów rodzinnych, łączyły ich jeszcze sprawy zawodowe, gdyż to właśnie Abdulmanap jako jego trener doprowadził go do mistrzowskiego pasa federacji UFC. 31-latek dopiero trzy tygodnie po śmierci taty oficjalnie odniósł się do tej straty.

"Ojcze, będę za tobą tęsknić. Byłeś dla mnie ojcem, przyjacielem, bratem i trenerem w jednej osobie. Nauczyłeś mnie prawie wszystkiego, co potrafię. Mam nadzieję, że byłeś ze mnie zadowolony" - napisał na Instagramie.

Khabib Nurmagomedov - kiedy walka w UFC?

Khabib Nurmagomedov musi na nowo poukładać swoje sprawy zawodowe i już pod okiem innego trenera przygotować się do kolejnej walki. Jak zdradził niedawno właściciel UFC Dana White, niepokonany do tej pory 31-latek może wrócić do oktagonu jeszcze w tym roku. Tytułu najpewniej będzie bronił w starciu z Justinem Gaethje.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty