Zamknij

Khabib Nurmagomedov dostał ofertę: walka z bokserem za 100 milionów dolarów

08.01.2021 15:13
Khabib Nurmagomedov dostał ofertę: walka z bokserem za 100 milionów dolarów
fot. AP/Associated Press/East News

Khabib Nurmagomedov otrzymał ofertę walki za 100 milionów dolarów. Jego przeciwnikiem miałby być Floyd Mayweather. By wejść do ringu, obaj zawodnicy muszą wrócić ze sportowych emerytur.

  • Khabib Nurmagomedov, który był zawodnikiem MMA, miałby zmierzyć się z Mayweatherem w boksie
  • Mistrzowi UFC w wadze lekkiej zaoferowano za walkę 100 milionów dolarów – poinformował jego agent Ali Abdelaziz
  • Nurmagomedov w październiku 2020 roku pokonał Justina Gaethje i zakończył karierę. W MMA stoczył 29 walk. Wszystkie wygrał.

Ali Abdelaziz, menedżer Khabiba Nurmagomedova zdradził, że propozycja walki wyszła od Floyda Mayweathera. 43-letni bokser zakończył karierę w 2017 roku. Według DAZN, wstępną zgodę na walkę wyraził prezydent UFC, Dana White.

- Dostaliśmy ofertę w wysokości 100 milionów dolarów za walkę z Mayweatherem. Ale Khabib jest zawodnikiem MMA. Jeśli Floyd chce walczyć w tej formule i przegrać, to dla nas nie problem – stwierdził Ali Abdelaziz.

Zobacz także

Khabib Nurmagomedov: propozycje walki za 100 milionów dostawałem każdego miesiąca

Oferty walki z Mayweatherem zawodnikowi z Rosji składano jeszcze przed pojedynkiem z Justinem Gaethje i zakończeniem kariery. – Każdego miesiąca dostaję telefony od ludzi, którzy pytają mnie, czy będę walczyć z Mayweatherem, jeśli zapłacą mi 100 milionów. To szaleństwo. Chcę się skupić na mojej walce. Pomimo to, każdego miesiąca ludzie z Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wielu innych krajów, próbowali mnie przekonać - zdradził Nurmagomedov.  

Rosyjski zawodnik MMA zakończył karierę bez ani jednej porażki w walkach zawodowych. Walka z Gaethjem była jego ostatnią, bo, jak sam powiedział, obiecał to swojej matce po śmierci ojca.

Zobacz także

RadioZET.plDAZN/PAB