Były promotor Lennoxa Lewisa powraca do boksu po zmianie płci [ZDJĘCIA]

08.01.2020 12:46
Kellie Maloney
fot. Twitter/Cathy McAleer

Frank Maloney, były promotor Lennoxa Lewisa, którego doprowadził do tytułu mistrza świata, powraca do boksu jako... kobieta. Po zmianie płci Kellie Maloney chce osiągnąć podobne sukcesy z pięściarką z Irlandii Północnej Cathy McAleer.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wiecie, że jestem wielką zwolenniczką osiągania celów. Wbrew wszelkim przeciwnością zostałam największym promotorem boksu, doprowadzając Lennoxa Lewisa do mistrzostwa świata. Powrót do boksu, już w moim drugim życiu, jako Kellie, i osiągnięcie tego samego, byłoby czymś niesamowitym. Zostałabym pierwszą osobą, która poprowadzi kogoś do mistrzostwa świata jako mężczyzna i jako kobieta. Takie jest moje wyzwanie i jestem naprawdę dumna, że mogę być częścią tego zespołu, że mogę pracować z Cathy - mówiła Kellie Maloney.

Kellie Maloney wraca do boksu

Frank Maloney zmienił płeć w 2014 roku i ogłosił, że od teraz chciałby być nazywany Kellie. Pięć lat później zdradziła, iż próbowała popełnić samobójstwo. - Nawet nie wiem, ile i jakie tabletki łyknęłam - wyznała w rozmowie z "The Sun".

Lennox Lewis, były podopiecznego Maloney, jest byłym mistrzem świata w wadze ciężkiej oraz mistrzem olimpijskim z Seulu 1988. W 1997 roku w półtorej minuty rozprawił się z Andrzejem Gołotą.

RadioZET.pl/The Sun/dziennikbaltycki.pl