Zamknij

Kazimierz Marcinkiewicz zadebiutował w ringu. Emocjonująca walka

03.06.2021 08:28
Kazimierz Marcinkiewicz
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Kazimierz Marcinkiewicz zremisował z Rafałem Collinsem w czasie walki na gali charytatywnej Collins Charity Fight. Tym samym były premier RP zadebiutował w bokserskim ringu.

Kazimierz Marcinkiewicz zaliczył debiut w bokserskim ringu. Były premier wziął udział w szczytnym celu, walcząc na gali Collins Charity Fight. Wydarzenie miało charakter charytatywny, a dochód z imprezy został przeznaczony na działania statutowe Fundacji Braci Collins, którzy przeznaczają fundusze na dzieci i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Były polityk skrzyżował rękawice z Rafałem Collinsem. Pojedynek został rozegrany w trzech rundach po dwie minuty. Jednak największe emocje były w czasie ostatnich 120 sekund starcia, gdzie Collins zadał Marcinkiewiczowi bardzo mocny cios. Były premier był liczony, ale dał radę walczyć dalej.

Marcinkiewicz - Collins: Remis w walce charytatywnej

W czasie batalii Rafał Collins miał odjęte punkty za odwracanie się. Ostatecznie walka zakończyła się remisem, a Kazimierz Marcinkiewicz pokazał się z dobrej strony. 61-latek był zdeterminowany i pokazał ducha walki.

- Celem mojej obecności na ringu jest pomoc ludziom – powiedział na antenie TVN 24.

- Myślę, że moja walka bokserska to zdarzenie jednorazowe. Takiego szumu, zaskoczenia już nie wywołamy. To jest potrzebne, by zaskoczyć ludzi i w konsekwencji przyciągnąć pieniądze dla szlachetnego celu. Efekt świeżości zniknąłby, gdybym wszedł na ring jeszcze raz – mówił Marcinkiewicz przed walką w wywiadzie dla portalu sport.pl.

RadioZET.pl