Brytyjski pięściarz zdyskwalifikowany za... ugryzienie rywala w brzuch [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
01.04.2019 11:48
Kash Ali pogryzł rywala
fot. YouTube/screen

Brytyjski pięściarz Kash Ali został oskarżony przez swego rywala Davida Price'a o ugryzienie w trakcie sobotniej walki na gali w Liverpoolu. Władze tamtejszej federacji na razie zawiesiły licencję pięściarską Alemu, ale na tym zapewne się nie skończy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do skandalu doszło w piątej rundzie, kiedy Ali, przegrywający na punkty pojedynek kategorii ciężkiej, przewrócił Price'a na matę, a następnie ugryzł go w brzuch.

- Nigdy więcej nie zamierzam wchodzić do ringu z takim zwierzęciem - stwierdził Price, który na zawodowych ringach wygrał 24 walki i sześć przegrał. Ali legitymuje się rekordem 15-1. W sobotniej walce zwyciężył Price wskutek dyskwalifikacji przeciwnika.

Opuszczającego halę Aliego kibice obrzucili napojami, butelkami i wyzwiskami, a niewiele  brakowało, by doszło do rękoczynów.

Kash Ali ugryzł Price'a

Kash Ali na razie ma zawieszoną licencję i wstrzymane honorarium w wysokości ok. 20 tysięcy funtów, oczekuje teraz na przesłuchanie przez komisję bokserską.

Miejscowe media przypomniały, że w 1999 roku inny brytyjski pięściarz za podobny występek został zdyskwalifikowany na 18 miesięcy.

RadioZET.pl/PAP/KS