Zamknij

Koniec konfliktu w polskim MMA? Kowalkiewicz trenowała z Jędrzejczyk [FOTO]

26.04.2021 18:41
Karolina Kowalkiewicz trenowała z Joanną Jędrzejczyk
fot. Jason Silva/ Alamy Live News/EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz, dwie najlepsze zawodniczki polskiego MMA, odbyły wspólną sesję treningową w Łodzi. Czy to oznacza zakończenie wieloletniego konfliktu?

Konflikt Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz-Zaborowską trwa od 2016 roku i ich bezpośredniego starcia na gali UFC 205 w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku. Olsztynianka broniła wówczas mistrzowskiego pasa w wadze słomkowej i chociaż wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów, łodzianka sprawiła jej zaskakująco dużo problemów. Mimo to "JJ" po pojedynku lekceważąco wypowiadała się na temat rodaczki.

- Rewanż? Nie, dajcie spokój. Każda runda była punktowana mniej więcej 10-8 na moją korzyść. Może tylko w czwartej Kowalkiewicz była groźna przez jakieś 10 sekund. Ona nie może liczyć na rewanż po czymś takim. Słyszałam, że zaraz po walce pobiegła do Dany White'a prosić o drugą walkę, ale bądźmy poważni - mówił Jędrzejczyk.

Koniec konfliktu Jędrzejczyk z Kowalkiewicz?

Kolejne spięcia toczyły się na łamach mediów. Jędrzejczyk cały czas twierdziła, że Kowalkiewicz nie jest na jej poziomie, a Karolina odgrażała się Joannie, że jeszcze kiedyś ją dopadnie. Wszystko wskazuje jednak na to, że po ostatnich porażkach panie postanowiły zawiesić broń.

"Jak trenować to tylko z najlepszymi! Asia z całego serca dziękuje za pomoc w przygotowaniach" - napisała Karolina Kowalkiewicz w mediach społecznościowych. Opublikowała przy tym wspólne zdjęcie ze swoją wielką rywalką.

Pod postem pojawiło się mnóstwo przychylnych komentarzy. Zareagowali m.in. Urszula Radwańska, Konrad Bukowiecki i Marcin Wrzosek.

RadioZET.pl/sport.pl