Zamknij

Kamil walczy o normalne życie. Wspierają go gwiazdy polskiego boksu

06.10.2020 17:50
Kamil Stawiarz
fot. Archiwum prywatne/Kamil Stawiarz

Kamil Stawiarz przeszedł w swoim życiu już osiem skomplikowanych operacji, jednak żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. 23-letni chłopak wciąż walczy, by nie stracić słuchu. Dzięki wsparciu m.in. polskich bokserów powalczy o powrót do normalności po raz kolejny, jednak do tego wciąż potrzebne są środki.

Pierwsze miesiące życia spędził w stanie krytycznym szpitalu. Tylko wtedy lekarze przywracali go do życia trzykrotnie. Do domu wrócił po niespełna roku, jednak jego problemy trwają do dziś.

Kamil Stawiarz urodził się z nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. W swoim 23-letnim życiu przeszedł już osiem skomplikowanych operacji ucha w Krakowie - wszystkie bez skutku.

Kamil Stawiarz walczy o normalne życie. Wspierają go bokserzy Wach i Jackiewicz

Po takiej liczbie nieudanych zabiegów lekarze długo nie chcieli podjąć się naprawy jego ucha, aż wreszcie trafił na profesora Adama Maciejewskiego, słynnego specjalistę, który jako jedyny chirurg plastyczny z Polski należy do wybitnego grona Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego.

Maciejewski zgodził się operować Kamila, jednak zabieg, który chce przeprowadzić, nie jest refundowany - jego koszt wynosi 160 tysięcy złotych.

Kamil Stawiarz

W celu zebrania takiej sumy zorganizowano zbiórkę pieniędzy w serwisie siepomaga.pl. Do tej pory udało się zebrać około 106 tys. zł. W akcję włączyli się m.in dwaj słynni polscy pięściarze - Mariusz Wach oraz Rafał Jackiewicz.

- Nie jestem nie wiadomo kim, nie jestem zbawcą świata, ale jeśli ktoś prosi o pomoc w tak trudnej sytuacji, to zawsze pomagam. Rozmawiałem z Kamilem, jesteśmy w kontakcie - wytłumaczył Jackiewicz, który prócz pomocy finansowej, przeznaczył na licytację swoją koszulkę.

- Kamil pisał do nas regularnie, prosił o kontakt. Mam nadzieję, że nasza pomoc się przyda i cel zostanie osiągnięty. Kamil jest świetnym gościem i na to zasługuje. Uwiodła nas jego determinacja - wyznał z kolei menedżer Wacha, Michał Olżyński. Były pretendent do tytułu mistrza świata oddał na aukcje m.in. swoje rękawice z podpisem oraz koszulki.

Mariusz Wach rękawice

Licytacje z przedmiotami przekazanymi przez gwiazdy polskiego boksu znajdują się pod adresem poniżej:

>> LICYTACJE DLA KAMILA STAWIARZA

Bezpośredni udział w zbiórce można wziąć w serwisie siepomaga.pl:

>> Zbyt wiele w życiu przeszedłem, aby teraz się poddać. Proszę, pomóż!

Akcja trwa do 18 grudnia 2020 roku.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl