Zamknij

Olimpijczyk zamordował własną córkę? Został zatrzymany w Kuwejcie

21.12.2020 21:03
Kabary Salem
fot. Kabary Salem/Facebook

Kabary Salem, były pięściarz, uczestnik igrzysk olimpijskich w Barcelonie 1992 i w Atlancie 1996, został zatrzymany w Kuwejcie w związku z podejrzeniem zamordowania własnej córki Oli Salem. Poszukiwania mężczyzny trwały od października 2019 roku.

  • Kabary Salem, były pięściarz, jest podejrzany o zabójstwo własnej córki Oli Salem
  • Ciało 25-latki znaleziono w jednym z parków w Nowym Jorku w październiku 2019 roku
  • Od tego czasu mężczyzna był poszukiwany; zatrzymano go w Kuwejcie

Kabary Salem urodził się w 1968 roku w Egipcie. Był dobrze zapowiadającym się pięściarzem, gdyż jako junior w 1991 roku sięgnął po złoty medal igrzysk afrykańskich w wadze średniej. Dzięki dobrym rezultatom wywalczył sobie prawo występu w igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, w cztery lata później pojechał na igrzyska w Atlancie.

W 1997 roku przeszedł na zawodowstwo i w ciągu ośmiu lat wygrał 23 z 29 walk. Cieniem na jego karierze położyły się jednak wydarzenia z 1999 roku, kiedy pokonał przez nokaut Randiego Carvera. Po pojedynku Amerykanin trafił do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Jego rodzina twierdziła później, że Salem przez całą walkę faulował, uderzając głową. Egipcjanin boksował do 2005 roku i porażki z Rumunem Lucianem Bute.

Kabary Salem zamordował córkę?

Kabary Salem obecnie ma jednak znacznie poważniejsze problemy. W 2019 roku w Bloomingdale Park w Nowym Jorku znaleziono ciało jego 25-letniej córki Oli Salem, a były pięściarz natychmiast po odkryciu zwłok uciekł na Bliski Wschód. Służby Specjalne namierzyły go 3 grudnia br., a w piątek 18 grudnia przeprowadzono ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Prokuratura zamierza postawić mu zarzut morderstwa. Nie wiadomo, jaki był motyw działania byłego olimpijczyka.

Ola Salem była rzeczniczką muzułmańskich kobiet cierpiących z powodu przemocy domowej.

RadioZET.pl/boxingscene.com