Zamknij

KSW obchodzi 15-lecie. Wszystko rozpoczęło się w restauracji w Warszawie

Krzysztof Sobczak
27.02.2019 15:32
KSW obchodzi 15. urodziny
fot. Piotr Pedziszewski / KSW

Dokładnie 15 lat temu, 27 lutego 2004 roku, w restauracji Champions w Warszawie odbyła się pierwsza gala KSW, wówczas w innej formule, bez udziału mediów i w 8-osobowym składze. Dziś to największa organizacja MMA na świecie, które przyciąga miliony kibiców.

KUP BILETY NA GALĘ KSW 47: THE X-WARRIORS

"27 luty 2004 roku - to był prawdziwy Dziki Zachód. Szalony czas, ale wspominam go bardzo miło. Patrząc, jak rozwinęło się KSW przez 15 lat, patrząc, jak długą drogę udało nam się pokonać, ile stereotypów przezwyciężyć, ile przeszkód przeskoczyć, wierzę, że zdołamy zdobyć jeszcze niejeden sportowy szczyt, jak przystało na prawdziwych pionierów" - napisał jeden z właścicieli KSW, Martin Lewandowski.

KSW 1: Łukasz Jurkowski historycznym mistrzem

W gali KSW 1 wzięło udział ośmiu zawodników, wszyscy z Polski, którzy toczyli pojedynki systemem pucharowym. Pierwszym mistrzem został Łukasz "Juras" Jurkowski.

"Gala KSW...trzy walki jednego wieczoru i ten okazały mistrzowski pas za pierwsze historyczne mistrzostwo. Szybko zleciało... a to jeszcze nie koniec!" - napisał.

Na profilu organizacji w mediach społecznościowych zaprezentowano pierwszy historyczny plakat.

Dziś KSW to jedna wielka machina, która przyciąga coraz lepszych zawodników z całego świata, potężnych sponsorów i rzesze kibiców. Najbliższa gala, KSW 47, odbędzie się 23 marca w Atlas Arenie w Łodzi.

RadioZET.pl/KS