Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska gwiazda KSW kolejnym rywalem Damiana Janikowskiego?

19.04.2018 19:14
sport

Damian Janikowski w świetnym stylu rozpoczął swoją przygodę z KSW. Kwestią czasu wydaje się być jego walka o mistrzowski pas. Zanim jednak do tego dojdzie, może zmierzyć się z legendą federacji - Michałem Materlą. Walka Janikowski - Materla na KSW z pewnością ucieszyłaby wielu kibiców MMA w Polsce.

Damian Janikowski fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Damian Janikowski ma na koncie 3 walki w formule MMA. Wszystkie wygrał - wszystkie przed czasem. Na ostatniej gali KSW 43 potrzebował zaledwie 18 sekund, by rozprawić się z Yannickiem Bahatim. Po walce dostał nagrodę za nokaut wieczoru. Wcześniej Janikowski okazał się lepszy od Julio Gallegosa i Antoniego Chmielewskiego. Teraz pojawił się temat walki Janikowski - Materla.

Walka Janikowski - Materla na KSW

Co na to sam zainteresowany? - Po to trenuję, by mierzyć się z najlepszymi. Na pewno nie będę wyzywał Michała do walki, bo nie jestem jeszcze w tak mocnej pozycji, by to robić. Ale jeśli włodarze KSW stwierdzą, że to właściwy moment, to podejmę rękawicę – powiedział w rozmowie z serwisem sport.onet.pl.

Janikowski wróci do klatki najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego rywalem.

Janikowski w KSW - walki, co osiągnął?

Damian Janikowski to były zapaśnik - brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 2012 roku, a także wicemistrz świata 2013 i wicemistrz Europy 2012 w tej dyscyplinie.

Najbliższa gala KSW 44 odbędzie się 9 czerwca w Gdańsku.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

KSW 43: Damian Janikowski zmiażdżył rywala. Walka trwała 18 sekund! [WIDEO]

KSW 43: Martin Lewandowski skomentował walkę Damiana Janikowskiego

RadioZET.pl/Onet.pl/AN

Oceń