Polska gwiazda KSW kolejnym rywalem Damiana Janikowskiego?

Andreas Nicolaides
19.04.2018 19:14
Damian Janikowski
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Damian Janikowski w świetnym stylu rozpoczął swoją przygodę z KSW. Kwestią czasu wydaje się być jego walka o mistrzowski pas. Zanim jednak do tego dojdzie, może zmierzyć się z legendą federacji - Michałem Materlą. Walka Janikowski - Materla na KSW z pewnością ucieszyłaby wielu kibiców MMA w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Damian Janikowski ma na koncie 3 walki w formule MMA. Wszystkie wygrał - wszystkie przed czasem. Na ostatniej gali KSW 43 potrzebował zaledwie 18 sekund, by rozprawić się z Yannickiem Bahatim. Po walce dostał nagrodę za nokaut wieczoru. Wcześniej Janikowski okazał się lepszy od Julio Gallegosa i Antoniego Chmielewskiego. Teraz pojawił się temat walki Janikowski - Materla.

Walka Janikowski - Materla na KSW

Co na to sam zainteresowany? - Po to trenuję, by mierzyć się z najlepszymi. Na pewno nie będę wyzywał Michała do walki, bo nie jestem jeszcze w tak mocnej pozycji, by to robić. Ale jeśli włodarze KSW stwierdzą, że to właściwy moment, to podejmę rękawicę – powiedział w rozmowie z serwisem sport.onet.pl.

Janikowski wróci do klatki najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego rywalem.

Janikowski w KSW - walki, co osiągnął?

Damian Janikowski to były zapaśnik - brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 2012 roku, a także wicemistrz świata 2013 i wicemistrz Europy 2012 w tej dyscyplinie.

Najbliższa gala KSW 44 odbędzie się 9 czerwca w Gdańsku.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

KSW 43: Damian Janikowski zmiażdżył rywala. Walka trwała 18 sekund! [WIDEO]

KSW 43: Martin Lewandowski skomentował walkę Damiana Janikowskiego

RadioZET.pl/Onet.pl/AN