Genesis: Różal przegrał z Barnettem, krwawe starcia na gali KSW

23.10.2020 23:12
KSW Genesis NA ŻYWO

Genesis - WYNIKI. Marcin "Różal" Różalski przegrał z Joshem Barnettem w walce wieczoru pierwszej gali Genesis. Lekarz nie pozwolił na kontynuowanie walki po drugiej rundzie - Polak miał zbyt opuchnięte oko i nie był w stanie na równych prawach kontynuować tego pojedynki.

Genesis było nowym pomysłem federacji KSW. Uczestnicy mieli bić się na gołe pięści, można było używać łokcie, stosować tzw. brudny boks, uderzać w klinczu. Kopanie - o czym przekonała się Monika Porażyńska - karane było minusowym punktem, a obalenie kończyło się natychmiastowym przerwanie pojedynku i powrotem do stójki. Wszystkie walki zakontraktowane były na trzy 3-minutowe rundy.

W walce wieczoru Marcin "Różal" Różalski mierzył się z niezwykle doświadczonym, mistrzem wielu federacji MMA Joshem Barnettem, a w klatce 8x8 m zaprezentowali się ponadto przedstawiciele m.in. kickboxingu czy muay thai.

Różal vs Barnett [WYNIK]: Kto wygrał?

Marcin "Różal" Różalski niestety nie sprostał rywalowi. Już w pierwszej rundzie otrzymał potężny cios łokciem w oko i zaczął krwawić, a kolejne uderzenia pogłębiały uraz. Po drugiej rundzie lekarz przerwał pojedynek ze względu na stan zdrowia Polaka. Oczywiście, nie była to jednostronna walka, Różal odpowiadał razami, jednak nie robiły one większego wrażenia na Amerykaninie.

Genesis [WYNIKI]. Efektowny nokaut Szadzińskiego

Najbardziej efektowny nokaut zaprezentował Gracjan Szadziński, który najpierw złamał nos Janowi Siroky'emu, a potem ciosem na wątrobę posłał go na deski. Czech już się z tego nie podniósł. Rywala na deski posłał też Czarnogórzec Vaso Bakocević.

NA punkty wygrywali Damian Szmigielski oraz Rafał Kijańczuk, obaj niejednogłośną decyzję sędziów, oraz Aleksandra Rola i Michał Królik. W tych przypadkach arbitrzy byli jednomyślni.

Wyniki gali Genesis

120 kg: Marcin „Różal” Różalski (105,2 kg) vs Josh Barnett (115,6 kg): zwycięstwo Barnetta, lekarz nie pozwolił na kontynuowanie walki po drugiej rundzie
65 kg: Bartosz Batra (65,1 kg) vs Michał Królik (65,2 kg): zwycięstwo Królika jednogłośną decyzją sędziów
80 kg: Vaso Bakocević (79,8 kg) vs Dariusz Rutkiewicz (78 kg): nokaut Bakocevicia w drugiej rundzie
73 kg: Gracjan Sadziński (73,5 kg) vs Jan Siroky (73 kg): nokaut Szadzińskiego w drugiej rundzie
57 kg: Aleksandra Rola (56,9 kg) vs Monika Porażyńska (56,6 kg): zwycięstwo Roli jednogłośną decyzją sędziów
120 kg: Rafał Kijańczuk (102,1 kg) vs Marcin Wasilewski (99,4 kg) zwycięstwo Kijańczuka niejednogłośną decyzją sędziów
72 kg: Damian Szmigielski (71,7 kg) vs Denis Makowski (72,1 kg): zwycięstwo Szmigielskiego niejednogłośną decyzją sędziów