Zamknij

Artur Szpilka zadebiutuje w KSW. Jest oficjalny komunikat

19.05.2022 10:21

Artur Szpilka, były pretendent do tytułu bokserskiego mistrza świata w wadze ciężkiej, zadebiutuje w MMA na gali KSW 71 w Toruniu. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca.

Artur Szpilka w KSW
fot. KSW/Materiały prasowe

"Artur Szpilka jest jednym z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy. O jego debiucie w mieszanych sztukach walki mówiło się od lat, a już niedługo nastąpi ten długo wyczekiwany dzień" - napisano w oficjalnym komunikacie organizacji KSW. "Walki Artura, niezależnie od wyniku, zawsze wzbudzają ogromne emocje i przyciągają uwagę kibiców" - dodano.

33-letni pięściarz z Wieliczki ma za sobą bogatą karierę w ringu. W zawodowym boksie stoczył 29 pojedynków, z których 24 zakończyły się jego zwycięstwem. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej, ale musiał wówczas uznać wyższość Deontaya Wildera. Szpilka wchodził do ringu między innymi z tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz Adamek, Mariusz Wach czy Mike Mollo.

KSW 71: Kto rywalem Artura szpilki?

Artur Szpilka przygotowuje się do swojego debiutu w WCA Fight Team, gdzie ma okazję trenować między innymi z Janem Błachowiczem, Izu Ugonohem, Danielem Omielańczukiem czy Marianem Ziółkowskim.

Organizacja nie zdradziła rywala Szpilki, ale zrobił to sam zawodnik. "Zaczynam nowy etap w swoim życiu. Nie będę oszukiwał, że póki co traktuję to jako przygodę, a czas pokaże, jak to będzie. Mega się cieszę, jest pozytywna energia. Nie mogę się doczekać rewanżu z Siergiejem Radczenką i to jeszcze w MMA" - napisał na Instagramie. Panowie spotkali się w 2020 roku w Łomży i wówczas po kontrowersyjnej decyzji sędziów lepszy był Polak.

Walka wieczoru | Main event

TBA

Karta główna | Main card

120,2 kg/265 lb: Artur Szpilka (0-0) vs TBA

loader

RadioZET.pl