Zamknij

KSW 66: Kiedy i o której odbędzie się kolejna gala KSW? [DATA, GODZINA]

22.11.2021 23:13
KSW 66 DATA GODZINA
fot. Igor Kralj/PIXSELL/Press Association/East News

KSW 66: data, godzina. Kiedy i o której godzinie odbędzie się gala KSW 66 z walką wieczoru Marian Ziółkowski vs Borys Mańkowski? Sprawdź datę i godzinę gali KSW 66.

KSW 66: data, godzina. KSW z końcem 2021 roku weszło w nową erę i rozpoczęło współpracę z platformą streamingową Viaplay. Podczas ogłaszania współpracy poinformowano, że w 2022 roku odbędzie się 12 gal spod szyldu Konfrontacji Sztuk Walki, a na pierwszą z nich nie będziemy musieli długo czekać. Wydarzenia komentował będzie Mateusz Borek, a nie jak do tej pory duet Łukasz "Juras" Jurkowski - Andrzej Janisz.

Trzecią dekadę XXI wieku organizacja Marcina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego zakończy 18 grudnia w Gliwicach. W walce wieczoru gali KSW 65 dojdzie do starcia o pas w kategorii średniej Mamed Chalidow vs Roberto Soldić. W klatce pojawią się ponadto m.in. Daniel Torres i Salahdine Parnasse.

KSW 66: kto w walce wieczoru?

Najważniejszym wydarzeniem gali KSW 66 będzie druga obrona tytułu w wadze lekkiej przez Mariana Ziółkowskiego. Jego rywalem będzie były mistrz Borys Mańkowski, który ostatnio zadebiutował w konkurencyjnej Fame MMA; pokonał wówczas po jednogłośnej decyzji sędziów Normana Parke'a. Do KSW powróci po ponad rocznej przerwie - w grudniu 2020 roku w takim samym stylu uporał się z Arturem Sowińskim.

"Golden Boy" zdobył zwakowany przez Mateusza Gamrota pas 19 grudnia 2020 roku. W czwartej rundzie znokautował wtedy Romana Szymańskiego. W pierwszej obronie w niespełna 4,5 minuty "udusił" Macieja Kazieczkę.

- Cieszę się, że Mańkowski będzie moim rywalem. On jest znakomitym zawodnikiem, z mojej perspektywy legendą KSW. A jeśli chcesz stać się legendą, musi pokonywać legendy - mówił Ziółkowski na konferencji prasowej.

Zobacz także

KSW 66: kiedy gala?

Gala KSW 66 odbędzie się 15 stycznia 2022 roku w Szczecinie. Początek o godz. 20.

RadioZET.pl/KSW Instagram