Zamknij

KSW 65: DATA, GODZINA. Kiedy gala i walka Chalidow vs Soldić?

23.10.2021 20:51
KSW 65: DATA, GODZINA
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

KSW 65 DATA: Sprawdź, kiedy odbędzie się kolejna gala Konfrontacji Sztuk Walki, podczas której dojdzie do od dawna wyczekiwanej walki Mamed Chalidow vs Robert Soldić. Gdzie odbędzie się gala KSW 65? Kto jeszcze na niej powalczy?

  1. KSW 65: walka Torres vs Parnasse
  2. KSW 65: walka Chalidow vs Soldić
  3. KSW 65: DATA, MIEJSCE, KIEDY

KSW 65 stanie pod znakiem starcia Chalidow vs Soldić, ale to nie będzie jedyny pojedynek, który zaciekawi kibiców. Już teraz ogłoszona została kolejna walka nadchodzącej gali. W niej dojdzie do niezwykle wyczekiwanego rewanżu pomiędzy panującym w wadze piórkowej Danielem Torresem (12-4, 6 KO, 1  Sub) a byłym czempionem, Salahdine’em Parnassem (15-1-1, 2 KO, 5 Sub).

KSW 65: walka Torres vs Parnasse

Daniel Torres i Salahdine Parnasse spotkali się po raz pierwszy podczas gali KSW 58 na początku 2021 roku. Pochodzący z Brazylii, a walczący pod austriacką flagą "Tucanao", wchodził do klatki jako jeden z największych underdogów w historii walk mistrzowskich w KSW i w niespełna dwie minuty sprawił olbrzymią niespodziankę, kiedy to jednym ciosem zatrzymał francuską sensację sportów walki. Torres ma na koncie pięć pojedynków w okrągłej klatce KSW i za cztery z nich otrzymał nagrodę za najlepszy bój lub nokaut wydarzenia. Z kolei nazywany przez prasę "Kylianem Mbappe francuskiej sceny MMA" 23-latek z Paryża, wygrał w KSW sześć starć i za każdym razem porywał kibiców swoim zjawiskowym i nieprzewidywalnym stylem - zapowiada walkę federacja KSW.

KSW 65: walka Chalidow vs Soldić

Mamed Khalidov to absolutny fenomen i największa gwiazda w ponad 15-letniej historii KSW. Aktualnie panujący mistrz kategorii średniej jest najstarszym czempionem, a do tego zawodnikiem, który aż trzykrotnie sięgał po tytuły mistrzowskie. Już w 2009 roku reprezentant Arrachionu Olsztyn zawiesił na swoich biodrach pas kategorii półciężkiej. Sześć lat później po pokonaniu Michała Materli usiadł na tronie dywizji średniej. Tytuł zwakował trzy lata później, lecz w październiku minionego roku powrócił do walk mistrzowskich i ponownie sięgnął po pas, kiedy to w 36 sekund znokautował Scotta Askhama jednym z najbardziej efektownych nokautów 2020 roku na świecie. W całej karierze Khalidov stoczył 44 pojedynki, z których 31 kończył przez nokauty lub poddania.

Roberto Soldić jest uważany za jednego z najniebezpieczniejszych zawodników w Europie. Na swoją renomę zapracował fenomenalnymi zwycięstwami, które najczęściej dopisywał do rekordu po spektakularnym znokautowaniu przeciwników. Już w pierwszym starciu dla KSW, 22-letni ówcześnie Chorwat, zmierzył się z Borysem Mańkowskim i zupełnie zdemolował panującego mistrza. „Robocop” zdobył pas i został drugim najmłodszym czempionem w dziejach organizacji KSW. Reprezentant UFD Gym wejdzie do klatki po passie 6 zwycięstw, a pięć z tych wygranych bojów kończył przez nokaut, trzykrotnie w pierwszej odsłonie. W całej swojej karierze Soldić 16 razy odprawiał przeciwników za pomocą uderzeń i kopnięć.

KSW 65: DATA, MIEJSCE, KIEDY

KSW 65 i walka Chalidow vs Soldić odbędzie się 18 grudnia w Arenie Gliwice. Początek o godzinie 20.00. Relacja i walka na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/mat. pras. KSW