Zamknij

KSW 58: Awantura Musajewa z Jurisiciem. Surowe kary dla uczestników zajścia

03.02.2021 19:17
Maciej Kawulski
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Walka Szamil Musajew vs Uros Jurisić na gali KSW 58 zakończyła się wielką awanturą. Organizacja surowo ukarała obu zawodników, a także innych uczestników tego zajścia.

  • Szamil Musajew i Uros Jurisić zostali ukarani za awanturę, do której doszło po uch walce na gali KSW 58
  • Zawodnicy stracili część wynagrodzenia, a pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorych Laury Paczuły i Poli Omielańczuk
  • Musajew pokonał Jurisicia jednogłośną decyzją sędziów

Szamil Musajew jednogłośną decyzją sędziów pokonał Urosa Jurisicia. Dla Rosjanina była to trzecia wygrana z KSW, dla Słoweńca premierowa porażka. Niestety, po pojedynku doszło do "dogrywki" pomiędzy zawodnikami - Musajew obalił rywala i sprowokował wielką awanturę, w której uczestniczyli członkowie sztabów szkoleniowych. Zawodników rozdzielali m.in. właściciele federacji Martin Lewandowski i Maciej Kawulski.

Szefowie KSW zapowiedzieli konsekwencje względem obu fighterów, a Tomasz Narkun domagał się dyskwalifikacji Musajewa. Ostatecznie Rosjanin uniknął najpoważniejszych konsekwencji.

Kary dla Musajewa i Jurisicia po KSW 58

W środę KSW wydało komunikat, z którego wynika, że Musajew i Jurisić stracą odpowiednio 50 i 30 procent wynagrodzenia na walkę, a te pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dwóch chorych dziewczynek – Laury Paczuły i Poli Omielańczuk.

Abus Magomiedow z narożnika Musajewa otrzymał zakaz udziału w walkach na 6 miesięcy oraz zakaz pracy w narożniku przez 12 miesięcy, natomiast wszystkie osoby nieuprawnione do obecności w klatce mają dożywotni zakaz wstępu na gale KSW jako członkowie teamów.

"Zarząd KSW podkreśla, że nie akceptuje niesportowych zachowań i łamania zasad Federacji przez zawodników i członków ich zespołów. Każde tego rodzaju zachowanie zasługuje na potępienie i surowe konsekwencje" - napisano.

W walce wieczoru gali KSW 58 Brazylijczyk Daniel Torres sensacyjnie pokonał przez nokaut Francuza Salahdine'a Parnasse'a. Z sukcesów cieszyli się m.in. Szymon Kołecki i Michał Andryszak.

RadioZET.pl/KSW