Zamknij

Roberto Soldić rozbił Michała Materlę w walce wieczoru gali KSW 56

14.11.2020 23:15
KSW 56, Roberto Soldić
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS

Roberto Soldić w walce wieczoru gali KSW 56 pokonał w pierwszej rundzie Michała Materlę przez TKO. Chorwat kompletnie zdominował Polaka i odniósł zasłużone zwycięstwo. W co-main evencie Tomasz Narkun okazał się lepszy od Ivana Erslana i obronił mistrzowski pas wagi półciężkiej.

Soldić przed walką z Materlą był wyraźnym faworytem i nie zawiódł oczekiwań. Od początku zadawał mocne ciosy. Po jednym z nich Materla wyraźnie się zachwiał i padł na deski. Chorwat nie ruszył jednak do ataku w parterze i czekał, aż Polak wróci do stójki.

Wyraźnie rozbity Materla przyjmował kolejne ciosy, ale dzielnie stał na nogach. Wielu kibiców dziwiło się, że Polak jest w stanie wytrzymać tak wiele uderzeń. Wreszcie, pod koniec pierwszej rundy, po kolejnej serii ciosów na głowę Materli pojedynek przerwał sędzia.

Po walce Soldić wyraził chęć walki w kategorii średniej i starcia z Mamedem Khalidovem.

KSW 56: Tomasz Narkun obronił mistrzowski pas

W walce poprzedzającej starcie Soldić - Materla Tomasz Narkun pokonał Ivana Erslana. Mimo że "Żyrafa" miał małe problemy w pierwszej rundzie i dał się trafić kilka razy, w drugiej mocnym ciosem sprowadził rywala na ziemię i założył skuteczne duszenie. Chorwatowi nie pozostało nic innego jak odklepać i pożegnać się z marzeniami o sięgnięciu po mistrzowski pas wagi półciężkiej, który pozostał w rękach Narkuna.

KSW 56: Pejić znokautował Rajewskiego w 12 sekund. Co za cios! [WIDEO]

Na KSW 56 pierwszą w karierze porażkę poniosła Karolina Owczarz, która przegrała z Justyną Habą jednogłośną decyzją sędziów. Marius Zaromkis pokonał natomiast Andrzeja Grzebyka. Polak musiał jednak wycofać się z walki przez kontuzję, a konkretnie złamanie kości piszczelowej. Mimo tego należą mu się ogromne brawa, bowiem, mimo urazu, przez większą część pierwszej rundy - atakując "z pleców" - skutecznie bronił się przed rywalem.

KSW 56 - WYNIKI wszystkich walk gali 14.11.2020 roku

  • Roberto Soldić pokonał Michała Materlę przez TKO w 1. rundzie
  • Tomasz Narkun pokonał Ivana Erslana przez poddanie w 2. rundzie – walka o pas mistrza KSW w wagi półciężkiej
  • Justyna Haba pokonała Karolinę Owczarz jednogłośną decyzją sędziów
  • Marius Žaromskis pokonał Andrzeja Grzebyka przez TKO w 1. rundzie
  • Mateusz Legierski pokonał Francisco Barrio większościową decyzją sędziów
  • Filip Pejić pokonał Sebastiana Rajewskiego przez nokaut w 1. rundzie.
  • Daniel Torres pokonał Maksa Cogę niejednogłośną decyzją sędziów
  • Robert Ruchała pokonał Michała Domina przez poddanie w 1. rundzie

TAK RELACJONOWALIŚMY GALĘ KSW 56:

RadioZET.pl/AN