Zamknij

KSW 55: Walka Jurkowski - Kołecki odwołana

14.09.2020 18:49
KSW 55: Jurkowski - Kołecki walka odwołana
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Hitowa walka w KSW 55 została odwołana. Pojedynek Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim nie dojdzie do skutku z powodu kontuzji mistrza olimpijskiego.

KSW 55 – kibice długo czekali na kolejną galę MMA. Głównym powodem było hitowe starcie Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim. Niestety, na jednym z treningów, mistrz olimpijski doznał urazu naczyń krwionośnych szyi.

Z początku walka Jurasa z Kołeckim była zaplanowana w lipcu, ale wówczas kontuzji uległ ten pierwszy. Kiedy starcie na KSW 55 przeniesiono na październik, pech dopadł 38-latka.

KSW 55: Walka Jurkowski - Kołecki odwołana

Szymon Kołecki od pewnego czasu próbuje swoich sił w MMA. Mistrz olimpijski z Pekinu w podnoszeniu ciężarów stoczył już dziewięć walk, gdzie osiem razy wygrywał. W ostatnich zwycięskich pojedynkach mierzył się z Mariuszem Pudzianowskim i Damianem Janikowskim, stając się nową gwiazdą KSW.

Z kolei Łukasz Jurkowski zakończył karierę w 2011 roku, ale powrócił do klatki po sześciu latach. Od tego momentu stoczył trzy pojedynki: z Thierrym Sokoudjou (wygrana na punkty), Martinem Zawadą (przegrana z powodu pękniętego mostka) i ze Stjepanem Bekavacem (wygrana po kontuzji Chorwata).

Gala KSW 55 odbędzie się w sobotę, 10 października.

RadioZET.pl/