Wraca KSW. Znamy datę i walkę wieczoru 53. gali

27.05.2020 20:27
KSW
fot. Twitter/KSW

Organizatorzy KSW 53 podali datę rozpoczęcia gali. Do starć w polskiej federacji MMA dojdzie 11 lipca, a w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Mateusz Gamrot oraz Norman Parke. W drugiej ujawnionej parze wystąpią dwaj Polacy - Borys Mańkowski stanie do walki z Marcinem Wrzoskiem.

Mateusz Gamrot i Norman Parke skrzyżują ze sobą rękawice już po raz trzeci. Do pierwszego pojedynku pomiędzy nimi doszło na gali KSW 39, na której popularny "Gamer" stanął do drugiej obrony pasa w kategorii lekkiej. Chociaż Polak wygrał po trzech rundach, Irlandczyk był wówczas pierwszym rywalem, który zdołał się postawić bezbłędnemu dotychczas Gamrotowi.

Do drugiego spotkania doszło zaledwie pięć miesięcy później, na następnej gali. Starcie miało być kolejną obroną mistrzowskiego pasa przez "Gamera", jednak Parke nie zmieścił się w limicie wagowym. Walka została zatem rozegrana "towarzysko", czego nie było widać w oktagonie. Po dziewięciominutowym, krwawym boju doszło do przypadkowego faulu Polaka na Irlandczyku, w związku z którym sędzia zdecydował się przerwać pojedynek i uznać go za nieodbyty.

Zobacz także

KSW 53: Poznaliśmy datę i pierwsze walki gali

Od tamtej pory fighterzy regularnie wbijali sobie "szpilki" przy każdej możliwej okazji, stąd nie dziwi ich trzecie spotkanie. Od października 2017 roku minęło sporo czasu: Mateusz Gamrot zdobył tytuł kategorii piórkowej, stając się pierwszym w historii podwójnym mistrzem KSW, zaś Norman Parke sięgnął po tymczasowy tytuł w wadze lekkiej.

Z kolei Borys Mańkowski i Marcin Wrzosek staną ze sobą do walki po raz pierwszy. "Diabeł Tasmański" to były mistrz kategorii półśredniej, z kolei Wrzosek - były mistrz kategorii piórkowej. Obaj panowie mają za sobą wzloty i upadki, dlatego 11 lipca na gali KSW 53 z pewnością możemy spodziewać się gorącego pojedynku.

KARTA WALK GALI KSW 53:

  • Mateusz Gamrot (15-0-0, 4 KO) vs Norman Parke (28-1-6, 4 KO)
  • Borys Mańkowski (20-1-8, 3 KO) vs Marcin Wrzosek (14-0-6, 5 KO)

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl

Posłuchaj podcastu