Zamknij

KSW 53: Gamrot nie miał litości w hicie gali. Parke'a musiał ratować lekarz [WIDEO]

12.07.2020 09:00
KSW 53: Gamrot nie miał litości w hicie gali. Parke'a musiał ratować lekarz [WIDEO]

Mateusz Gamrot zwyciężył z Normanem Parke'em poprzez techniczny nokaut w trzeciej rundzie walki wieczoru i tym samym zakończył trylogię starć z Irlandczykiem z Północy jako zwycięzca. Pojedynek, z powodu zbyt dużych obrażeń na twarzy Parke'a, musiał zakończyć lekarz "Stormina".

Walka Mateusz Gamrot vs Norman Parke zaczęła się bardzo spokojnie. Irlandczyk z Północy zaczął defensywnie, zaś Polak systematycznie zdobywał przewagę - w pierwszej rundzie była ona jeszcze niewielka, aczkolwiek wyraźnie widoczna.

W drugich pięciu minutach "Gamer" zaczął walczyć agresywniej, z łuku brwiowego "Stormina" polała się krew, a przewaga zawodnika rodem z Kudowy-Zdroju zaczęła gwałtownie rosnąć. Pojedynek cały czas odbywał się w stójce.

Gamrot vs Parke: "Gamer" zmasakrował rywala na gali KSW 53 [WIDEO]

Gamrot walczył inteligentnie - męczył Parke'a szybkimi podwójnymi prostymi, przełamywał jego gardę i trafiał raz po razie, samemu przy tym za wszelką cenę unikając kontr. Był praktycznie nieuchwytny. Irlandczyk natomiast starał się bić defensywnie, wyczekiwał "Gamera" i uderzał z całej siły prawym, a następnie lewym sierpowym. Z trudnością jednak można byłoby wyliczyć jego celne trafienia.

Walka była przerywana kilkoma faulami z obu stron (m.in. jednym podobnym do tego, przez który drugi pojedynek obu zawodników pozostał nierozstrzygnięty - "Gamer" wsadził rywalowi palec do oka), ale to nie przeszkodziło Gamrotowi w dokończeniu swojego dzieła już w trzeciej rundzie. Polak obił twarz rywala tak, że lekarz "Stormina" był zmuszony przerwać pojedynek i tak zakończyła się trylogia starć pomiędzy tymi dwoma panami.

Przypomnijmy, że początkowo stawką walki miał być pas mistrzowski wagi lekkiej, jednak wymaganą wagę o ponad dwa kilogramy przestrzelił Parke. Federacja KSW zapowiedziała już, że wyciągnie konsekwencje wobec zawodnika, dla którego nie był to pierwszy taki raz.

Po zakończeniu pojedynku Mateusz Gamrot podszedł do Normana Parke'a i powiedział, że uściśnie mu dłoń, jeśli ten publicznie przeprosi jego, jego rodzinę oraz cały sztab trenerski za to, co mówił i pisał o nich w mediach społecznościowych. Irlandczyk z Północy bez problemu przystał na tę propozycję i przeprosił wyżej wymienionych, a panowie przybili sobie piątki.

Dla "Gamera" była to 17. walka w MMA - 16. wygrana i piąta przez nokaut, natomiast dla "Stormina" był to pojedynek numer 37 i siódma porażka w karierze.

SKRÓT WALKI GAMROT vs PARKE [WIDEO]:

RadioZET.pl

Posłuchaj podcastu