Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy kolejny pojedynek gali KSW 49, wraca Martin Zawada

17.04.2019 18:27
sport

Martin Zawada będzie rywalem Thiago Silvy na KSW 49 w ERGO ARENIE. Zawodnik z Kraju Kawy i Polak mieszkający w Niemczech zmierzą się 18 maja na granicy Gdańska i Sopotu w limicie kategorii półciężkiej.

KSW 49 fot. mat. pras. KSW

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Martin Zawada znany jest doskonale wiernym kibicom KSW. Zawodnik z Dusseldorfu toczył boje jeszcze w białym ringu z Krzysztofem Kułakiem, Mamedem Khalidovem i Janem Błachowiczem. W ostatnim starciu dla KSW zmierzył się z Michałem Materlą na KSW 44 i musiał uznać wyższość byłego mistrza. Z kolei na KSW 42 zawodnik zza Odry spotkał się po raz drugi w karierze z Łukaszem Jurkowskim i ponownie wygrał, tym razem przez nokaut techniczny po pierwszej rundzie.

Na co dzień 35-letni Zawada trenuje w niemieckim UFD Gym ze swoim bratem Davidem oraz mistrzem KSW - Roberto Soldiciem, Antunem Raciciem i Erko Junem. Zawada słynie z mocnego ciosu. O sile drzemiącej w rękach Martina przekonało się aż 18 przeciwników, którzy tracili przytomność po jego uderzeniach.

Thiago Silva zadebiutował w KSW podczas gali KSW 45: The Return to Wembley. 36-latek po trzech rundach wypunktował cenionego kickboksera, Jamesa McSweeneya. Brazylijczyk walczy na arenach całego świata od 2005 roku. Zawodnik z Sao Carlos mierzył się czołowymi zawodnikami globu w wielu organizacjach, między innymi w UFC, gdzie wygrał 7 pojedynków. Reprezentant Kraju Kawy do tej pory 16 razy wygrywał przed czasem, a 14 rywali posyłał na deski. Silva nokautował między innymi znanych z KSW: Tomasza Drwala, Rameau Thierry’ego Sokoudjou, Houstona Alexandra i Jamesa Irvina.

KSW 49 - KARTA WALK. Kto walczy?

Walka o pas wagi średniej:
83,9 kg/185 lb: Michał Materla vs. Scott Askham

Walka o pas wagi półśredniej:
77,1 kg/170 lb: Roberto Soldić vs. Krystian Kaszubowski

Karta główna:

120,2 kg/265 lb: Karol Bedorf vs. Damian Grabowski
120,2 kg/265 lb: Erko Jun vs. Akop Szostak
61,2 kg/135 lb: Antun Račić vs. Paweł Polityło
93 kg/205 lb: Martin Zawada vs. Thiago Silva

Gala KSW 49 odbędzie się 18 maja w Ergo Arenie.

RadioZET.pl/KSW/AN

Oceń
Tagi