Znamy kolejny pojedynek gali KSW 49, wraca Martin Zawada

Andreas Nicolaides
17.04.2019 18:27
KSW 49
fot. mat. pras. KSW

Martin Zawada będzie rywalem Thiago Silvy na KSW 49 w ERGO ARENIE. Zawodnik z Kraju Kawy i Polak mieszkający w Niemczech zmierzą się 18 maja na granicy Gdańska i Sopotu w limicie kategorii półciężkiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Martin Zawada znany jest doskonale wiernym kibicom KSW. Zawodnik z Dusseldorfu toczył boje jeszcze w białym ringu z Krzysztofem Kułakiem, Mamedem Khalidovem i Janem Błachowiczem. W ostatnim starciu dla KSW zmierzył się z Michałem Materlą na KSW 44 i musiał uznać wyższość byłego mistrza. Z kolei na KSW 42 zawodnik zza Odry spotkał się po raz drugi w karierze z Łukaszem Jurkowskim i ponownie wygrał, tym razem przez nokaut techniczny po pierwszej rundzie.

Na co dzień 35-letni Zawada trenuje w niemieckim UFD Gym ze swoim bratem Davidem oraz mistrzem KSW - Roberto Soldiciem, Antunem Raciciem i Erko Junem. Zawada słynie z mocnego ciosu. O sile drzemiącej w rękach Martina przekonało się aż 18 przeciwników, którzy tracili przytomność po jego uderzeniach.

Thiago Silva zadebiutował w KSW podczas gali KSW 45: The Return to Wembley. 36-latek po trzech rundach wypunktował cenionego kickboksera, Jamesa McSweeneya. Brazylijczyk walczy na arenach całego świata od 2005 roku. Zawodnik z Sao Carlos mierzył się czołowymi zawodnikami globu w wielu organizacjach, między innymi w UFC, gdzie wygrał 7 pojedynków. Reprezentant Kraju Kawy do tej pory 16 razy wygrywał przed czasem, a 14 rywali posyłał na deski. Silva nokautował między innymi znanych z KSW: Tomasza Drwala, Rameau Thierry’ego Sokoudjou, Houstona Alexandra i Jamesa Irvina.

KSW 49 - KARTA WALK. Kto walczy?

Walka o pas wagi średniej:

83,9 kg/185 lb: Michał Materla vs. Scott Askham

Walka o pas wagi półśredniej:

77,1 kg/170 lb: Roberto Soldić vs. Krystian Kaszubowski

Karta główna:

120,2 kg/265 lb: Karol Bedorf vs. Damian Grabowski
120,2 kg/265 lb: Erko Jun vs. Akop Szostak
61,2 kg/135 lb: Antun Račić vs. Paweł Polityło
93 kg/205 lb: Martin Zawada vs. Thiago Silva

Gala KSW 49 odbędzie się 18 maja w Ergo Arenie.

RadioZET.pl/KSW/AN