Zamknij

Damian Janikowski wystąpi na gali KSW 47: The X-Warriors

Andreas Nicolaides
11.02.2019 19:24
Damian Janikowski, KSW 47
fot. mat. pras. KSW

Damian Janikowski wystąpi na gali KSW 47: The X-Warriors! Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie w zapasach i jeden z najciekawiej zapowiadających się zawodników MMA w Polsce stoczy kolejny pojedynek 23 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Relacja na żywo z KSW 47 na sport.radiozet.pl.

KUP BILETY NA GALĘ KSW 47: THE X-WARRIORS

Damian Janikowski to wschodząca gwiazda polskiego MMA. Wrocławianin zadebiutował na zawodowej scenie w maju 2017 roku, a już teraz jest uważany przez ekspertów za kandydata do zdobywania najcenniejszych trofeów w MMA. Reprezentant WCA Fight Team wszedł do klatki KSW do tej pory cztery razy i trzykrotnie zostawiał w niej znokautowanego rywala.

Na KSW 39 Janikowski odprawił kolanem i ciosami w parterze Julio Gallegosa, a następnie na KSW 41 w drugiej rundzie pokonał najbardziej doświadczonego zawodnika MMA nad Wisłą, Antoniego Chmielewskiego. Do tamtych wygranych 29-latek dorzucił kolejną podczas KSW 43, kiedy to przed własną publicznością w zaledwie 18 sekund posłał na deski cenionego i utytułowanego Anglika, Yannicka Bahatiego. Zwycięski marsz Janikowskiego zatrzymał dopiero uwielbiany przez kibiców Michał Materla na KSW 45 w Londynie.

KSW 47: The X-Warriors: Pierwszy trailer gali w Łodzi [WIDEO]

KSW 47 - KARTA WALK z udziałem gwiazd

W walce wieczoru marcowej gali w superstarciu zmierzą się mistrz KSW w wadze ciężkiej Phil de Fries oraz mistrz kategorii półciężkiej i jedyny zawodnik, który pokonał w KSW Mameda Khalidova, Tomasz Narkun. Stawką pojedynku będzie pas królewskiej kategorii wagowej należący do Anglika.

Na KSW 47 dojdzie także do starcia dwóch olbrzymich sił. Naprzeciw siebie staną najsilniejszy człowiek globu, Mariusz Pudzianowski, oraz debiutujący w KSW, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki. W innej z głównych walk wieczoru dojdzie do hitowego starcia pomiędzy byłymi mistrzami wagi półśredniej, Borysem Mańkowskim i Dricusem du Plessisem.

W walce, która powinna zapewnić olbrzymie emocje, Marcin Wrzosek podejmie Daniela Torresa. Przed własną publicznością zmierzy się Karolina Owczarz, która zmierzy się z niepokonaną Aleksandrą Rolą. W jednym z dwóch strać otwierających galę KSW 47 dojdzie do walki stójkowicza Macieja Kazieczki z parterowcem Bartłomiejem Koperą. Do klatki wejdzie też łodzianin Dawid Gralka, a jego przeciwnikiem będzie Paweł Polityło.

Gala KSW 47 odbędzie się 23 marca w Łodzi. Relacja na żywo z tego wydarzenia na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KSW/AN