KSW 45: Akop Szostak poznał rywala. Czeka go trudne zadanie

Andreas Nicolaides
24.08.2018 11:48
Akop Szostak, KSW
fot. Instagram

Akop Szostak będzie jedną z gwiazd KSW 45. Gala w Londynie będzie dla niego debiutem w największej polskiej federacji MMA. W jej trakcie 30-latek zmierzy się z niepokonanym Johnem Smithem. KSW 45 i walka Szostak - Smith na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Szostak pokona Smitha?

Liczba głosów:

Akop Szostak ma za sobą pięć walk w formule MMA. Nigdy nie walczył jednak KSW. Na jego dotychczasowy dorobek składają się trzy zwycięstwa i dwie porażki. Jego rywal - John Smith stoczył tylko trzy walki, za to wszystkie wygrał.

Karta walk gali KSW 45 w Londynie

KSW 45 - walki. KARTA WALK gali w Londynie

To utytułowany kickbokser, który przygodę ze sportami uderzanymi rozpoczął w 2010 roku. W minionym roku sięgnął po tytuł mistrza wagi ciężkiej The United Kingdom Boxing Union w Londynie. W MMA zadebiutował w 2017 roku. Za każdym razem korzystał ze swoich nieprzeciętnych umiejętności stójkowych i nokautował rywali już w pierwszych sekundach walki. W dotychczasowych bojach Anglik spędził w klatce łącznie jedynie 2 minuty i 26 sekund, a jednego z przeciwników postał na deski już w 16. sekundzie pojedynku - opisuje go federacja KSW.

Szostak przygodę z MMA rozpoczął w 2015 roku. Wygrał z Januszem Dylewskim i Łukaszem Borowskim, ale potem przyszły dwie kolejne porażki - z Tyberiuszem Kowalczykiem i Martinem Chudejem. Jego ostatnia walka to zwycięstwo nad Wojciechem Balejką.

Akop Szostak vs John Smith na KSW 45

Popek z irokezem na plakacie promującym galę KSW 45

Walka Szostak - Smith będzie jedną z wielu na KSW 45 z udziałem gwiazd polskiego MMA. W Londynie do klatki wejdą też m.in. Karol Bedorf, Michał Materla, Damian Janikowski czy Popek Moster.

KSW 45 na żywo 6 października. Relacja i wyniki na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KSW/AN