Mamed Khalidov zwakował pas mistrza KSW kategorii średniej

Andreas Nicolaides
30.07.2018 13:07
Mamed Khalidov
fot. East News/Reporter

Mamed Khalidov nie jest już posiadaczem mistrzowskiego pasa KSW kategorii średniej. Po prawie trzech latach panowania w tej wadze zwakował tytuł. Wiemy już, kto powalczy o zajęcie jego miejsca. Kolejna gala - KSW 45 odbędzie się 6 października.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

KSW 45: Kto powalczy na gali w Londynie?

Khalidov panował w wadze średniej przez 2 lata i 8 miesięcy. W tym czasie stoczył pięć walk. Pokonał Michała Materlę, Aziza Karaoglu, Luke'a Barnatta i Borysa Mańkowskiego. Potem przegrał z Tomaszem Narkunem. Dwie ostatnie walki nie były jednak o pas.

Wszyscy zastanawiali się, jaka przyszłość czeka Khalidova w KSW. On sam wyjaśnił sytuację na poniedziałkowej konferencji prasowej. Przyznał, że jest coraz starszy i fizycznie nie będzie w stanie walczyć tak często. - Chcę dać szansę młodszym zawodnikom - powiedział.

KSW 45: walka Materla vs Janikowski

Kto zawalczy o pas KSW wagi średniej? Odpowiedź na to pytanie da KSW 45. W walce o mistrzowski pas zmierzą się zwycięzcy pojedynków: Michał Materla vs Damian Janikowski oraz Marcin Wójcik vs Scott Askham.

Oprócz nich na KSW 45 zobaczymy walki z udziałem: Karola Bedorfa (o mistrzowski pas wagi ciężkiej z Philipem de Friesem), Popka Monstera czy Akopa Szostaka.

Gala KSW 45 odbędzie się 6 października w hali Wembley w Londynie.

RadioZET.pl/AN