Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mamed Khalidov zwakował pas mistrza KSW kategorii średniej

30.07.2018 13:07
sport

Mamed Khalidov nie jest już posiadaczem mistrzowskiego pasa KSW kategorii średniej. Po prawie trzech latach panowania w tej wadze zwakował tytuł. Wiemy już, kto powalczy o zajęcie jego miejsca. Kolejna gala - KSW 45 odbędzie się 6 października.

Mamed Khalidov fot. East News/Reporter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

KSW 45: Kto powalczy na gali w Londynie?

Khalidov panował w wadze średniej przez 2 lata i 8 miesięcy. W tym czasie stoczył pięć walk. Pokonał Michała Materlę, Aziza Karaoglu, Luke'a Barnatta i Borysa Mańkowskiego. Potem przegrał z Tomaszem Narkunem. Dwie ostatnie walki nie były jednak o pas.

Wszyscy zastanawiali się, jaka przyszłość czeka Khalidova w KSW. On sam wyjaśnił sytuację na poniedziałkowej konferencji prasowej. Przyznał, że jest coraz starszy i fizycznie nie będzie w stanie walczyć tak często. - Chcę dać szansę młodszym zawodnikom - powiedział.

KSW 45: walka Materla vs Janikowski

Kto zawalczy o pas KSW wagi średniej? Odpowiedź na to pytanie da KSW 45. W walce o mistrzowski pas zmierzą się zwycięzcy pojedynków: Michał Materla vs Damian Janikowski oraz Marcin Wójcik vs Scott Askham.

Oprócz nich na KSW 45 zobaczymy walki z udziałem: Karola Bedorfa (o mistrzowski pas wagi ciężkiej z Philipem de Friesem), Popka Monstera czy Akopa Szostaka.

Gala KSW 45 odbędzie się 6 października w hali Wembley w Londynie.

RadioZET.pl/AN

Oceń