Zamknij

KSW 39: Colosseum: Pudzianowski poznał rywala. Będzie starcie strongmanów!

Krzysztof Sobczak
06.03.2017 09:07
Mariusz Pudzianowski
fot. EastNews

Rywalizowali ze sobą już ponad 10 lat temu w Strongmanach, teraz przyszedł czas na to, aby skrzyżowali rękawice na największej gali w historii europejskiego MMA - KSW 39: Colosseum. 27 maja na PGE Narodowym dwóch najsilniejszych zawodników w Polsce Mariusz Pudzianowski (10-5, 4 KO, 2 Sub) i Tyberiusz Kowalczyk (3-0, 2 KO, 1 Sub) wreszcie spotkają się w okrągłej klatce KSW.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niepokonany w walkach MMA „Tyberian” w imponującym stylu wygrał wszystkie dotychczasowe walki w pierwszej rundzie. Legniczanin potrzebował niecałych 4 minut, aby zwyciężyć kolejno i znokautować Tomasa Vaicickasa i Akopa Szostaka oraz poddać Tomasza Czerwińskiego. Na największej arenie sportowej w Polsce Kowalczyk stanie naprzeciwko odwiecznego rywala z czasów strongmanów, by odgryźć mu się za poprzednie porażki.

Zobacz także

Pudzianowski po czasach dominacji w zmaganiach siłaczy rozpoczął karierę MMA i od 8 lat pnie się systematycznie coraz wyżej w rankingach wagi ciężkiej w Polsce i na świecie. Najsilniejszy człowiek na świecie ma na koncie wygrane z Seanem McCorkle’em, Olim Thompsonem, Pawłem Nastulą, Rollesem Gracie i ostatnio Popkiem Monsterem.

Na gali KSW 39: Colosseum zobaczymy czołówkę polskich wojowników, m.in. Mameda Chalidowa, Borysa Mańkowskiego, Karola Bedorfa, Mateusza Gamrota, Marcina Różalskiego, Tomasza Narkuna, Marcina Wrzoska, a także debiutanta, byłego zapaśnika Damiana Janikowskiego oraz powracającego do KSW Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego. Nie zabraknie też "freak fightu" w postaci starcia "Hardcorowego Koksa" z Popkiem.

RadioZET.pl/KSW/KS