Zamknij

KSW 39: Damian Janikowski poznał rywala w swoim debiucie w MMA

Krzysztof Sobczak
07.04.2017 19:30
Damian Janikowski vs Julio Gallegos
fot. KSW

Medalista olimpijski z Londynu i jeden z najlepszych polskich zapaśników ostatnich lat poznał rywala. Naprzeciw Damiana Janikowskiego (MMA 0-0) na KSW 39: Colosseum, 27 maja na PGE Narodowym stanie doświadczony Amerykanin Julio Gallegos (8-6, 3 KO, 5 Sub).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Janikowski po znakomitej karierze w zapasach w stylu klasycznym zdecydował się spróbować swoich sił w nowej, wymagającej dyscyplinie, jaką jest MMA. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie od dłuższego czasu przygotowuje się do swojej debiutanckiej walki w KSW, a dziś poznał rywala.

Zobacz także

Rękawice z wrocławianinem skrzyżuje Julio Gallegos. Doświadczony zawodnik zza Wielkiej Wody walczył na dużych galach w Stanach Zjednoczonych oraz pojawił się między innymi na M-1. Ostatnio 34-latek mierzył się ze znanym z występów dla KSW Rodneyem Wallacem. Gallegos pokazał już nie raz, że jest solidnym i wszechstronnym zawodnikiem, o czym świadczy fakt, że wszystkie wygrane boje zakończył przed ostatnim gongiem, trzy przez nokaut, pięć przez poddanie.

Na gali KSW 39: Colosseum zobaczymy największe gwiazdy polskiego MMA, z Mamedem Chalidowem, Borysem Mańkowskim i Mariuszem Pudzianowski na czele, oraz "freak fight" rapera Popka z "Hardcorowym Koksem" Robertem Burneiką.

Portal mymma.pl poinformował, że na galę na Stadionie Narodowym sprzedano już 41 tysięcy biletów.

RadioZET.pl/Informacja prasowa KSW/KS