Zamknij

Wilder poczeka na Joshuę. Brytyjczyk musi walczyć z Powietkinem

Krzysztof Sobczak
06.04.2018 15:10
Anthony Joshua podczas ceremonii ważenia przed walką z Parkerem
fot. AFP/EastNews

Anglik Anthony Joshua w pierwszym pojedynku po zdobyciu w Cardiff tytułu bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej spotka się z Aleksandrem Powietkinem - poinformował na Twitterze promotor Rosjanina Andriej Riabiński.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W piątek federacja WBA nakazała Brytyjczykowi walkę z obowiązkowym challengerem 38-letnim Aleksandrem Powietkinem.

Zobacz także

- Rozmawiałem w tej sprawie telefonicznie z promotorem Anglika Eddie Hearnem. Chcę, by walka odbyła się w Rosji, aby sympatycy boksu w tym kraju mogli zobaczyć w akcji rodaka. Pojedynek musi się odbyć 150 dni od dzisiaj. Na negocjacje mamy 30 dni - napisał na portalu społecznościowym Riabiński dodając, że walka może odbyć się we wrześniu.

Jeśli obozy Joshuy i Powietkina nie osiągną porozumienia w sprawie warunków organizacji walki w przeciągu wspomnianych 30 dni, gospodarza starcia wyłoni przetarg.

Powietkin i Joshua wygrali w Cardiff

31 marca 29-letni Anthony Joshua, mistrz olimpijski z Londynu pokonał w stolicy Walii jednogłośnie na punkty Nowozelandczyka Josepha Parkera w 12-rundowej walce unifikacyjnej o tytuł bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej trzech z czterech najważniejszych federacji. Joshua, po przejściu na zawodowstwo stoczył 21 pojedynków nokautując rywali 20 razy.

Przed walką należały do niego pasy IBF, WBA oraz mniej liczącej się IBO. Po pojedynku został także czempionem WBO, którym był dotychczas młodszy od niego o trzy lata Parker.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Tego samego wieczoru na Principality Stadium w obecności ok. 80 tysięcy kibiców w pojedynku będącym finałowym eliminatorem WBA, były zwycięzca turnieju im. Feliksa Stamma Powietkin pokonał przez nokaut w czwartej rundzie Anglika Davida Price'a (22-5).

Bilans Rosjanina na zawodowym ringu to 34 wygrane i jedna porażka.

RadioZET.pl/PAP/KS