Zamknij

Nokaut na sparingu przyczyną porażki Joshuy? Ojciec pięściarza oskarża promotora

Krzysztof Sobczak
03.06.2019 20:45
Anthony Joshua vs Andy Ruiz
fot. AL BELLO/Getty AFP/East News

Anthony Joshua sensacyjnie przegrał z Andy Ruizem i stracił cztery pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO, IBF i IBO. Pojawiła się teoria, forsowana zresztą przez ojca pięściarza Roberta Joshuę, że przyczyną słabszej postawy Brytyjczyka był nokaut na jednym ze sparingów przed walką.

Zagłosuj

Czy Anthony Joshua pokona w rewanżu Andy'ego Ruiza i odzyska pasy?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Joshua był faworytem starcia z Ruizem, który zaledwie pięć tygodni wcześniej dowiedział się, że zastąpi zdyskwalifikowanego za doping Jarrella Millera i stanie przed szansą walki mistrzowskiej. Brytyjczyk nie będzie jednak miło wspominał swojego debiutu w Stanach Zjednoczonych, bo przegrał w siódmej rundzie przez techniczny nokaut. Wcześniej aż cztery razy leżał na deskach.

Anthony Joshua znokautowany podczas sparingu?

Portal worldboxingnews.net poinformował, że Anthony Joshua został znokautowany na jednym ze sparingów, co mogło mieć wpływ na jego słabszą dyspozycję. Na potwierdzenie tej tezy przytacza zachowanie ojca Brytyjczyka Roberta Joshuy, który po przerwaniu walki wymachiwał coś i złościł się na promotora jego syna, Eddie'ego Hearna. Mężczyzna miał naciskać na odwołanie pojedynku właśnie ze względu na zdarzenie na treningu.

Tymczasem obóz Joshuy już zapowiedział, że skorzysta z zapisów umowy stanowiące o możliwości rewanżu. Do walki ma dojść jeszcze w tym roku.

RadioZET.pl/worldboxingnews.net/KS