Zamknij

Joshua posłał na deski Pulewa. Ciężki nokaut w Londynie

13.12.2020 00:32
Joshua vs Pulew
fot. PAP/EPA

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) w dziewiątej rundzie znokautował Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) na gali w SSE Arenie na Wembley w Londynie i utrzymał trzy pasy mistrzowskie w wadzie ciężkiej - federacji WBO, WBA i IBF. Wcześniej porażki ponieśli Mariusz Wach i Nikodem Jeżewski.

  • W walce wieczoru gali w Londynie Anthony Joshua pokonał przez nokaut Kubrata Pulewa
  • Brytyjczyk utrzymał pasy mistrzowskie federacji WBO, WBA i IBF w wadze ciężkiej
  • Wcześniej w SSE Arenie przegrali Mariusz Wach i Nikodem Jeżewski

Anthony Joshua przed rokiem odebrał pasy mistrzowskie od Andy'ego Ruiza, który kilka miesięcy wcześniej sprawił ogromną niespodziankę i pokonał Brytyjczyka, dla którego była to jedyna porażka w karierze. Kubrat Pulew przed starciem w Londynie również tylko raz poległ. W sobotni wieczór nie było jednak wątpliwości, kto jest lepszy.

Bułgar już w trzeciej rundzie dwukrotnie był liczony, a przed nokautem uratował go ring. Kolejne odsłony były bardziej wyrównane, Joshua trochę zwolnił, a Pulew próbował dobrać się przeciwnikowi do skóry. Często prowokował, dochodziło między nimi do spięć, uderzeń po gongu czy w tył głowy. W dziewiątej rundzie A.J. prostą kombinacją na głowę znokautował rywala.

Gala w Londynie: Porażki Wacha i Jeżewskiego

Brytyjscy kibice mieli więcej powodów do zadowolenia. We wcześniejszych pojedynkach Hughie Fury rozbił Mariusza Wacha, a Lawrence Okolie ośmieszył Nikodema Jeżewskiego. Pierwotnie rywalem tego drugiego miał być Krzysztof Głowacki, ale na przeszkodzie stanął pozytywny wynik testów na koronawirusa u Polaka.

Zapis relacji z gali w Londynie: Joshua vs Pulew

RadioZET.pl/