Zamknij

Anthony Joshua vs Kubrat Pulew: Kiedy i o której godzinie walka?

12.12.2020 06:45
Joshua vs Pulew
fot. AP/Associated Press/East News

Joshua vs Pulew - GODZINA. Kiedy i o której godzinie obejrzeć walkę Joshua - Pulew? Sprawdź szczegóły dotyczące transmisji walki Anthony Joshua vs Kubrat Pulew, której stawką będą trzy pasy w wadze ciężkiej: IBF, WBA i WBO.

Joshua vs Pulew - GODZINA. Starcie Brytyjczyka z Bułgarem będzie walką wieczoru gali, która 12 grudnia odbędzie się w SSE Arena na Wembley w Londynie. Wydarzenie miało być wielkim świętem boksu i tak zapewne się stanie, choć nie będzie miało takiej oprawy, jak wcześniejsze pojedynki faworyta gospodarzy. W związku z pandemią koronawirusa na trybunach zasiądzie tylko tysiąc kibiców.

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) ostatnią swoją walkę stoczył niemal dokładnie 12 miesięcy temu. 7 grudnia 2019 roku 31-latek z Watfordu zrewanżował się Andy'emu Ruizowi za porażkę z czerwca - jedyną w karierze - i odzyskał mistrzowskie pasy czterech federacji w królewskiej kategorii wagowej. Brytyjczyk wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Joshua vs Pulew - GODZINA: O której oglądać walkę?

Kubrat Pulew (28-1, 14 KO) również ma na koncie tylko jedną przegraną, ale nastąpiła ona sześć lat temu w rywalizacji z Władimirem Kliczko. Na rozkładzie ma m.in. Derecka Chisorę czy Hughie Fury'ego, a 9 grudnia 2019 roku pokonał na punkty Rydella Bookera.

Joshua i Pulew oficjalnie spotkają się po raz pierwszy, ale mieli okazję sparować ze sobą. - To klasyczny wschodnioeuropejski pięściarz, jest doskonale wyszkolony technicznie - ocenił Joshua.

Brytyjczyk będzie faworytem, ale Pulew nie zamierz tanio sprzedać skóry. - Dla małego kraju walka o tytuł w wadze ciężkiej jest wielkim osiągnięciem - mówił 39-letni Bułgar. - Ten pojedynek jest dla mojego zmarłego ojca i wszystkich moich rodaków rozsianych po świecie. Przyjeżdżam do Londynu, aby zdobyć mistrzostwo świata - dodał.

Joshua vs Pulew - GODZINA: O której godzinie i kiedy oglądać walkę?

Walka Anthony Joshua vs Kubrat Pulew odbędzie się 12 grudnia w SSE Arenie na Wembley w Londynie. Karta główna gali wystartuje o godz. 19, a starcie Brytyjczyka i Bułgara powinno rozpocząć się ok. godz. 23-23:30. Wiele będzie jednak zależeć od innych rozstrzygnięć. Wcześniej w ringu zaprezentuje się m.in. Mariusz Wach, natomiast z karty walk wypadł zakażony koronawirusem Krzysztof Głowacki.

Transmisja gali i walki Joshua vs Pulew będzie dostępna na platformie DAZN.

RadioZET.pl/dazn.com