Zamknij

Joshua - Kliczko razy trzy? Promotor Ukraińca nie wyklucza takiego rozwiązania

Krzysztof Sobczak
11.05.2017 14:00
Joshua vs Kliczko
fot. PAP/EPA

Jeśli Władimir Kliczko wygra rewanżowe starcie z Anthony'm Joshuą, może dojść do trzeciego pojedynku obu pięściarzy. Takiego rozwiązania nie wykluczył promotor Ukraińca, Bernd Boente.

Zagłosuj

Czy chciałbyś obejrzeć jeszcze dwie walki Joshua vs Kliczko?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

29 kwietnia na londyńskim stadionie Wembley faworyzowany Joshua pokonał Kliczkę przez nokaut w 11. rundzie. Wcześniej obaj leżeli na deskach, ale nie byli w stanie "dokończyć" rywala.

Zobacz także

Obserwatorzy zgodnie podkreślali, że była to jedna z najlepszych walk w historii boksu. Nic dziwnego, że już są czynione pierwsze przymiarki do rewanżu.

- Władimir wie, jakie błędy popełnił i wie też, że teraz będzie w stanie pokonać Anthony'ego. Pokazał to w czasie walki. Dwa, trzy ciosy więcej w szóstej albo siódmej rundzie sprawiłyby, że wygrałby walkę - ocenił Boente.

Jeśli Ukrainiec istotnie pokona Anglika, to niewykluczone, że fani boksu zobaczą jeszcze jedną konfrontacje tych pięściarzy. Kiedyś podobnym wydarzeniem kibiców uraczyli Riddick Bowe i Evander Holyfield.

- Kiedy opuściliśmy Wembley, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że byliśmy świadkami jednej z najlepszych walk w historii boksu. To przypomniało mi o trzech walkach z udziałem Riddicka Bowe'a i Evandera Holyfielda. Oni walczyli ze sobą trzy razy, więc czemu Kliczko i Joshua nie mieliby stoczyć trzech walk? - zastanawia się promotor Ukraińca.

Dzięki zwycięstwo z Kliczko Anthony Joshua jest obecnie mistrzem świata w wadze ciężkiej trzech federacji: IBF, WBA i IBO.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/boxingnewsonline/KS