Zamknij

Starcie Joshuy z Furym staje się faktem. ESPN: Podpisano kontrakt na dwie walki

15.03.2021 17:24
Joshua vs Fury
fot. East News

ESPN poinformowało w poniedziałek, że przedstawiciele Anthony'ego Joshuy i Tysona Fury'ego doszli do porozumienia w sprawie zorganizowania dwóch pojedynków o absolutne mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Obie walki odbędą się prawdopodobnie jeszcze w tym roku - pierwsza w czerwcu lub lipcu, zaś druga w listopadzie lub grudniu.

  • ESPN potwierdziło, że jeszcze w 2021 roku dojdzie do dwóch walk Anthony Joshua vs Tyson Fury
  • Stawką pojedynku będzie walka o absolutne mistrzostwo świata w wadze ciężkiej
  • Obaj panowie zmierzą się sobą w czerwcu lub lipcu oraz listopadzie bądź grudniu

O walce Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym mówiło się i plotkowało od dłuższego czasu. Teraz jednak ESPN zdaje się nie mieć wątpliwości - Brytyjczycy zawalczą ze sobą o absolutne mistrzostwo świata w wadze ciężkiej jeszcze w tym roku. I to w dwóch odsłonach!

Joshua to obecnie mistrz świata wagi ciężkiej w federacjach IBF, WBO, WBA i IBO. 7 grudnia 2019 roku odzyskał te pasy, rewanżując się Andy'emu Ruizowi, by następnie obronić je w starciu z Kubratem Pulewem.

Joshua vs Fury: ESPN potwierdza plotki. Podpisano kontrakt na dwie walki

Fury to natomiast mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC. 32-latek wygrał 30 z 31 stoczonych walk zawodowych, nie odnosząc przy tym żadnej porażki. Jedyny jego remis padł w grudniu 2018 roku w starciu z Deontayem Wilderem.

Według ESPN, do obu walk dojdzie jeszcze w tym roku - pierwsza odbędzie się w czerwcu lub w lipcu, zaś druga w listopadzie bądź grudniu. Podział zysków z pierwszego starcia ma być rozłożony 50/50, zaś drugiego - 60/40 z większym udziałem zwycięzcy.

RadioZET.pl/ESPN