Zamknij

Joshua przemówił. Brytyjczyk skomentował swoje skandaliczne zachowanie

22.08.2022 13:40
Ołeksandr Usyk Anthony Joshua
fot. AP/Associated Press/East News

Anthony Joshua wywołał niemały skandal po przegranej z Ołeksandarem Usykiem. Wściekły "AJ" rzucił pasami mistrzowskimi Ukraińca. Gdy emocje opadły Brytyjczyk odniósł się do swojego zachowania na Twitterze. 

W sobotni wieczór fani boksu byli świadkami walki roku. Na gali w Arabii Saudyjskiej doszło do rewanżu Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą. Ukrainiec bronił pasów mistrzowskich federacji WBA, WBO, IBF i IBO. 

Próba odzyskania pasów przez "AJ-a" spełzła na niczym. Usyk wygrał po niejednogłośnym werdykcie sędziów. Po ogłoszeniu wyników Joshua wpadł w szał. Zabrał pasy Usykowi i wyrzucił je z ringu, a potem zaczął swój monolog.

Joshua komentuje swoje zachowanie po porażce

Zachowanie 32-latka nie spodobało się większości. Gdy opadły emocje Brytyjczyk zdecydował się przeprosić za swoje zachowanie ukraińskiego boksera. "Życzę Usykowi sukcesów w drodze po wielkość. Jesteś imponującym mistrzem. W sobotę musiałem zabrać się w mroczne miejsce, by walczyć o mistrzowskie pasy. Miałem dwie walki, jedną z Usykiem, drugą z emocjami i w obu przegrałem" - napisał na Twitterze.

"Będę pierwszy, który się do tego przyzna. Zawiodłem sam siebie. Moje zachowanie wynikało z czystej pasji oraz emocji. Kiedy tego nie kontrolujesz, to nie jest dobrze. Kocham ten sport bardzo, bardzo mocno i będę lepszy od tego punktu. Szacunek" - zakończył.

RadioZET.pl