Kiedy odbędzie się walka Joshua - Wilder?

Andreas Nicolaides
14.05.2019 12:00
Joshua - Wilder
fot. Alan Stanford/Imago Sport and News/East News

Joshua - Wilder to walka, na którą czekają wszyscy kibice boksu na świecie. Kiedy odbędzie się pojedynek Wilder - Joshua? Data nie została jeszcze potwierdzona, ale wiele wskazuje na to, że będzie to druga połowa 2019 roku lub 2020 rok.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Joshua i Wilder są w posiadaniu wszystkich mistrzowskich pasów wagi ciężkiej. Zwycięzca tej walki zostałby więc niekwestionowanym mistrzem świata wszystkich federacji.

Walka Joshua - Wilder kiedy?

Wciąż czekamy na potwierdzenie pojedynku Joshua - Wilder. Data pierwotnie miała przypaść na na kwiecień 2019 roku. Joshua miał zarezerwowany termin na 13 kwietnia. Ostatecznie do ringu wejdzie dopiero 1 czerwca i to do walki z Andym Ruizem.

Problemem przy organizacji walki Joshua - Wilder może być Tyson Fury. Anglik był ostatnim rywalem Wildera. Pojedynek zakończył się remisem, a tuż po nim obie strony wyraziły chęć rewanżu. Wilder musi teraz zdecydować - chce walki z Joshuą czy Furym. W kolejce do Wildera jest też Adam Kownacki.

Walka Joshua - Wilder DATA

Kiedy odbędzie się walka Joshua - Wilder? Najbardziej prawdopodobną datą jest w tym momencie końcówka 2019 roku lub początek 2020..

RadioZET.pl/AN